Resmi duyurulardan önce Apple ürünlerini görmemiz pek mümkün olmuyor. Ancak bugün öyle kaynaklardan sızıntı geldi ki biz de şaşırdık. Dört yeni iPad modeli iki farklı kaynaktan sızdı.

Gelecekteki iPad’lere yönelik sızıntılardan ilki, hükümetin düzenleme süreçlerini yönenten, Avrasya Ekomoni Komisyonu’ndan geldi. Veritabanlarına göre, Apple, A2229 numarası ile bir OS 13’te çalıştığı belirtilen bir iPad için kayıt girişi yapıldı. Bu kayıda göre herhangi bir özelliğini göremiyoruz. Ancak geçmişe baktığımızda bu iPad modelinin birkaç ay hatta hafta içinde açıklanabileceğini tahmin edebiliriz. Bu, “2020’nin ilk yarısında yeni bir iPad Pro gelecek” mevcut söylentilerine çok uyuyor.

Apple’ın web sitesinde dört yeni iPad modeli

Hadi buna inanmadınız ve başka bir kaynak daha bekliyorsunuz diyelim. Apple’ın kendisinden bir sızıntıya ne dersiniz? Bugünün erken saatlerinde, Apple’ın Çince web sitesi, kısa bir süre önce iPad’lerinin radyo ve kablosuz iletişim özelliklerini ayrıntılı olarak açıklayan bir sayfa yayınladı.

Yeni iPad pro göründü. Sızıntı Apple'dan.

Google tarafından depolanan web önbelleğini burada görebileceğiniz site, A2228, A2231 ve A2233 dahil olmak üzere diğer üç bilinmeyen ve benzer modeli de listeledi. Bunar Wi-Fi ve LTE özellikli çeşitleri bulunan 11 inç iPad Pro ve 12,9 inç iPad Pro gibi görünüyor.

Bu modelleme şeması, Apple’ın kendisinden önceki bilgilere bakıldığında çok anlamlı. Ve bu sızmanın Apple’da çalışan birinden gerçek bir hata olduğunu varsayarsak, bu iPad modellerinin yakında görünmesini bekleyebiliriz.

Neye benzeyeceklerine gelince, çoğu söylenti, düz kenarlı, cam veya metal yekpare ve yüz kilidiyle genel olarak benzer bir tasarıma işaret ediyor. Bazı yeni eklemeler arasında iPhone 11 Pro’lar gibi potansiyel bir üçlü kamera kurulumu veya gelişmiş AR özellikleri için bir ToF sensörü yer alıyor. Her iki durumda da, er ya da geç emin olacağız.