Samsung’un geçen yıl satışa sunduğunu yeni Galaxy Buds, kalitesi ve bulunabilirliği açısından oldukça tutmuştu. Ancak piyasaya çıkan kopyaları bu başarıyı gölgelemişti. Tabii firma boş durmayıp, yeni Samsung Galaxy Buds+ için geliştirmelere de devam etti. İlk kez bu yılın başında ortaya çıktığında, yeni nesil kulaklıklar oldukça gelecek vaat ediyordu. Ne yazık ki, Galaxy Buds + önceki nesle göre sadece küçük bir geliştirme içeriyordu. Aynı tasarımı minimal iyileştirmelerle öne çıkmıştı. Aktif gürültü iptali ve su direncinin olmaması, ana rakip Apple AirPods Pro’nun bu özellikleri içerdiği için hayal kırıklığı yaratmıştı.

Yeni Galaxy Buds böbrek şeklinde ve sapsız

Samsung kısa süre önce bu özellikleri içeren yeni bir çift TWS kulaklık seti (AKG N400) piyasaya sürdü. Hemen ardından da, yeni nesil Galaxy Buds’ın sızdırılmış render’ları ortaya çıktı. Bu tasarıma göre yeni kulaklıklar hem daha küçük, hem de önemli ölçüde geliştirilmiş bir tasarım ortaya koyuyorlar.

Yeni Galaxy Buds böbrek şeklinde ve sapsız

WinFuture‘den gelen son bilgilere göre, yaklaşan Galaxy Buds “Fasulye” kod adıyla geçiyor ve barbunya fasulyesine benzeyen bir tasarıma sahip. Önceki versiyonlarından farklı olarak, kulakiçi kulaklıkların kompakt tasarımı kullanıcının kulaklarına daha fazla oturacak ve dışarı taşmayacak şekilde tasarlanmış. Kulakiçi kulaklıklar sadece 2,8 cm boyutlarında olacak, bu da onları biraz daha rahat ve özellikle küçük kulak yapısına sahip insanlar için kullanımı daha kolay hale getirecek. Bununla birlikte, yeni tasarımın ses yalıtımı üzerinde bazı olumsuz etkileri olabilir, çünkü kulakiçi kulaklıkların sızdırmazlık sağlamak için herhangi bir silikon bileşeni bulunmamaktadır.

Ürüne aşina olan kaynaklar ayrıca SM-R180 model numarasıyla yaklaşan Galaxy Buds’ın, her biri iki yüksek hoparlör ve diğeri alt uca odaklanan iki küçük hoparlör ünitesine sahip olacağını gösteriyor. Daha dolgun bir ses sağlamak için, kulakiçi kulaklıkların dışarıda bir subwoofer da bulunuyormuş gibi bir açıklığı da var. Ayrıca, kulakiçi kulaklıklarda, kullanıcıların aramaları cevaplamasına ve tercih ettikleri asistanıyla etkileşime girmesine yardımcı olmak için birkaç yerleşik mikrofon da bulunuyor. Ancak kulakiçi kulaklıkların aktif gürültü engelleme özelliklerine sahip olup olmayacağından emin olamayız.

Henüz kulaklıkların özellikleri hakkında daha fazla bilgiye sahip değiliz, ancak lansmanına kadar geçecek süreçte daha fazla bilgiyi alacağız muhtemelen. Yaklaşan Galaxy Buds kulakiçi kulaklıklar hala gelişim aşamalarında olduğunu ve Samsung’un ürünleri piyasaya sürmeden önce bazı önemli değişiklikler de yapabileceğini aklımızın bir köşesinde de tutmak gerekiyor.