Xiaomi kısa süre önce Mi Band 5‘i tanıtmıştı. Şimdi ise Xiaomi Mi Smart Band 4C adında yeni bir akıllı bileklik piyasaya sürüldü. 1,08 inç ekrana ve 14 gün pil ömrüne vadeden Mi Smart Band 4C, kalp atış hızını sürekli olarak takip edebiliyor. Farklı egzersiz takip modları da bulunan akıllı bilekliğin, kullanıcılara uygun fiyatıyla kapsamlı bir deneyim yaşatacağı kesin.

Mi Smart Band 4C, ilk olarak Malezya’da satışına başlandı. 99.00 RM (160 TL) karşılığında satılan Mi Smart Band 4C, Realme Band ile rekabet edecek.

Xiaomi Mi Smart Band 4C özellikleri

Xiaomi Mi Smart Band 4C 128 x 220px‘lik 1.08 inç TFT ve 200 nit‘e ulaşan bir parlaklık ile geliyor. İki haftalık pil ömrü, tam şarj için yaklaşık 2 saat süren 130mAh batarya ile sağlanıyor. Şarj işlemi, banttaki yerleşik bir USB bağlantı noktası üzerinden yapılmakta.

Mi Smart Band 4C ile beş farklı spor takibi yapılabiliyor. Açık havada koşu, egzersiz, bisiklet, koşu bandı ve hızlı yürüyüş gibi aktivite verileri, Mi Smart Band 4C ile takip edilebiliyor. Uyku takibi yapabilen ve adım da sayabilen Mi Smart Band 4C, uzun süre hareketsiz kalınması durumunda da kullanıcıları uyarabiliyor.

Xiaomi Mi Smart Band 4C duyuruldu!

Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği ile telefona gelen bildirimleri görüntüleyebilir, gelen çağrıları yanıtlanabilir ve müziği kontrol edebilirsiniz.

Suyun altında 5 ATM basınca kadar çalışabiliyor. Yağmurlarda ve hatta yüzerken bile koşu için uygun. Bununla birlikte, aşırı su sporları veya deniz dalışı için çok yardımcı olmayabilir. Ağırlığı ise sadece 13 gram.

Xiaomi’nin akıllı bilekliğinin yakında Malezya dışında da satışa sunulacak. Türkiye’de de satılması bekleniyor. Güncel haberler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!