Xiaomi, kablosuz kulaklıklık için sertifika aldı. Sertifika, yaklaşmakta olan Xiaomi ürününün özellikleri ile ilgili bazı önemli yönleri de ortaya koyuyor. Xiaomi Mi aktif gürültü engelleme özellikli kablosuz kulaklığı hangi özelliklere sahip olacak?

Akıllı telefon üreticisi Xiaomi yeni bir TWS (gerçek kablosuz stereo) ses ürünü üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Yeni bir rapora göre, TWS cihazı ile ilgili bazı bilgiler çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Rapor, Xiaomi TWS’nin hemen lansman sırasında Bluetooth sertifikası aldığını belirtti. Bu yeni ürün, Mi True Kablosuz Kulaklık 2 ve Mi True Kablosuz Kulaklık Basic dahil olmak üzere mevcut aileye katılacak.

Xiaomi, Mi Aktif Gürültü Engelleme özellikli kablosuz kulaklık üzerinde çalışıyor

Xiaomi, en yeni olacak kablosuz kulaklığının adını “Mi Active Noise Cancelling Wireless Earphones” olarak koyabilir. Bu, şirketin yaklaşmakta olan TWS cihazına aktif gürültü engelleme özelliği eklemeyi planladığı anlamına geliyor. Muhtemelen aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip ilk Xiaomi markalı gerçek kablosuz stereo kulaklık olacak. Ayrıca şirket, bu segmentte Sony, Bose ve birçok markayla rekabet edecek gibi görünüyor.

Xiaomi, Mi Aktif Gürültü Engelleme özellikli kablosuz kulaklık üzerinde çalışıyor
Yeni Xiaomi kablosuz kulaklıklar Bluetooth SIG onaylı. 
(Kaynak: Bluetooth SIG)

Kulaklık model numarası LYXQEJ05WM ve açıklama bir çift kablosuz kulaklık olduğunu gösteriyor. Ayrıca, kablosuz kulaklıkların Bluetooth 5.0‘a sahip olduğunu, SBC ve AAC ses kodeklerini desteklediğini ve IPX4 derecesine sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Xiaomi, henüz bu kablosuz kulaklık için lansman tarihi açıklamadı ama Bluetooth sertifikası, neredeyse pazara girmeye hazır oldukları anlamına geliyor. Teknolojideki önemli artış göz önüne alındığında, Xiaomi’nin, ürünü üst düzey bir akıllı telefon ile birlikte piyasaya sürmesi muhtemel gibi duruyor.

İlginizi çekebilir; Xiaomi Mi 10 Pro Plus özelleştirilebilir GPU ile gelecek

İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy Z Fold 2, piyasaya sürülmeden önce görüntülendi