Xiaomi’nin bir süredir beklenen akıllı telefonu Mi 10T Pro’nun görüntüleri ortaya çıktı. Mi 10T Lite, Mi 10T ve Mi 10T Pro’dan oluşması beklediğimiz seri, geçen yıl çok sevilen Mi 9T serisinin yerini alacak. Sızıntılara göre Mi 10T modellerini görmemize az bir zaman kaldı. Xiaomi Mi 10T Pro tasarımı ise şimdiden gün yüzüne çıktı.

Render görüntülerine göre, cihaz kavisli yerine düz bir ekrana sahip olabilir. Daha önce, 144Hz yenileme hızını destekleyen bir OLED panel ile donatılacağı belirtilmişti. Mi 10T Pro’nun sağ tarafında, bir ses kontrol tuşları ve bir güç düğmesi görebiliriz.

Xiaomi Mi 10T Pro tasarımı ortaya çıktı!

Ön tarafta Mi 9T’de de kullanılan pop-up kameradan vazgeçilmiş ve ekranın sol üst köşesinde delikli tasarım bir kamera tercih edilmiş. Telefonun sağ kenarında entegre parmak izi okuyucu olacağı tahmin ediliyor. Önceki sızıntılarda mavi ve beyaz olmak üzere iki rengi sızdırılan Mi 10T Pro, bu kez siyah rengiyle karşımıza çıktı.

Xiaomi Mi 10T Pro tasarımı ortaya çıktı!

Xiaomi Mi 10T Pro için beklenen özellikler

Mi 10T Pro’nun arka tarafında, cam bir yüzey kullanılırken üçlü bir kamera dizilimi bizleri karşılıyor. Ana kamerada, 108 MP çözünürlüğünde bir sensör tercih edilmiş. Diğer iki kamera sensörü hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi çekebilir; Xiaomi Mi 10 Ultra AnTuTu sıralamasında zirveye ulaştı!

Xiaomi Mi 10T de benzer özelliklere sahip olacak ancak yonga seti tarafında Snapdragon 7xx serisinin bir üyesi kullanılması bekleniyor. Kamerasının ise 64 MP olacağı söylenenenler arasında.

Özetlemek gerekirse, Xiaomi Mi 10T Pro’nun Qualcomm’un Snapdragon 865 veya 865 Plus yonga setine sahip olması bekleniyor. 5.000mAh bir pilin yanı sıra 8 GB RAM de beklentiler arasında. Bunun dışında cihazın 5G ağı için de bir destek sunacağı kesin. Fiyat için net bir bilgi yok ama Mi 10T Pro’nun 400-500 dolar civarında satılabileceği söyleniyor.

Kaynak 1, Kaynak 2