Çin’li teknoloji devi Xiaomi, Türkiye’de orta seviye modelleri ile fırtına gibi eserken, dünyada ise amiral gemisi modeli Mi 10 ile çılgınlar gibi bekleniyor. Bugün ise Xiaomi’nin 2020 yılındaki amiral gemisi modeli olacak olan Xiaomi Mi 10 ile ilgili çok önemli bir bilgi daha ortaya çıktı. Kamerası konusunda şimdiye kadar söylentiler dışında kesin bir bilgi bulunmazken, bugün Xiaomi’nin içinden sızan bir bilgi bu konuyu da kesinleştirmiş oldu. Gelen bilgiye göre Xiaomi, Mi 10 modelinde 108 MP’lik bir kamera kullanacak.

Xiaomi Mi 10’nun kamerasının çözünürlüğü kesinleşti


Tasarımı ile de çentikten tamamen vazgeçecek gibi gözüken Xiaomi, ön kamerayı ise sol üst köşeye açtığı ufak bir kamera deliği ile giderecek. Telefonun çene kısmında da çerçeve üst kısım ile neredeyse bire bir eşit hale getirilmiş. Bu sayede telefonun tasarımında da simetri yakalanmış ki genel görünüme oldukça olumlu bir etki sağlamış.
Snapdragon’nun 2020’deki en güçlü işlemcisi 865 ile gelecek olan Xiaomi Mi 10, 108 MP’lik ana kamera yanında 3 yardımcı lens ile birlikte gelecek. Telefonun fiyatının ise 450 ila 550 dolar arasında olması bekleniyor.