Xiaomi’nin yakında Mi 10 Pro’nun overclock (hız aşırtma) yapılmış bir Snapdragon 865 yonga setini çalıştıran ”Plus” sürümünü getirmesi bekleniyor. Bununla birlikte Game Turbo ile GPU frekans artırma özelliği ve bazı grafik ayarları özelleştirilebilecek. Xiaomi Mi 10 Pro Plus neler sunacak?

Mi 10 Pro Plus, ağustos ayında resmi olarak duyurulacak telefonlar arasında yer alıyor. Amiral gemisi cihaz olacak olan Mi 10 Pro Plus, kalbinde Snapdragon 865 Plus değil normal Snapdragon 865’i barındıracak.

Xiaomi Mi 10 Pro Plus özelleştirilebilir GPU ile gelecek
Xiaomi Mi 10 Pro 5G

İddia edilen cihaz, AnTuTu listesinde görüldü. 687 bin puan ile piyasada bir akıllı telefonda görülen en yüksek puanı aldı. Öyle ki AnTuTu sonucuna göre bu akıllı telefon, Snapdragon 865 Plus işlemcili ASUS ROG Phone 3‘ü dahi ciddi bir şekilde geride bıraktığını gösteriyor.

Xiaomi Mi 10 Pro Plus özelleştirilebilir GPU ile gelecek

Şimdi ise Ice Universe, yaklaşan cihaz hakkında başka bir ayrıntı ortaya çıkardı. Buna göre Xiaomi Mi 10 Pro Plus özelleştirilebilir bir GPU’ya sahip olacak.

Tweet’e göre Xiaomi, Mi 10 Pro Plus’ı Game Turbo uygulamasında bulunan bir grafik kontrol paneliyle optimize etmek için Qualcomm ile birlikte çalıştı. Buradan, belirli profiller, ayarlar ve hatta tam manuel GPU frekans ayarlamaları ile GPU performansını beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Ekran görüntüleri ayrıca kenar yumuşatma, doku ve anizotropik filtreleri de ortaya koyuyor. Yayınlanan görsellere göre tüm ayarlar profil halinde gruplandırılmış.

Mi 10 Pro Plus’ın 120Hz ekran yenileme hızı, 4.500mAh pilin yanında 108MP ana kamera ve 120W hızlı şarj ile geleceği söyleniyor. Spekülasyonlara göre telefon, CPU saat hızları açısından Snapdragon 865 Plus’ı bile geçecek şekilde hızlandırılmış, overclock yapılmış bir Snapdragon 865 ile güçlendirilecek. Bu en yeni amiral gemisi olacak cihaz hakkında haberler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.