E3 Showcase gibi geleneksel oyun etkinliklerinin Koronavirüs pandemisi yüzünden ertelenmesi ile birlikte, oyun yayıncıları kendi çevrimiçi etkinliklerini yapmaya başladılar. Geçtiğimiz günlerde Ubisoft Forward etkinliği başarılı bir şekilde gerçekleşmişti. Etkinliğe Assassin’s Creed Valhalla ve Far Cry 6 damgasını vurmuştu. Bugün ise şu sıralar Xbox Games Showcase etkinliği gerçekleştiriyor ve Xbox Series X için Exclusive oyunlar görmeyi planlıyoruz. Aşağıdan etkinliği canlı olarak izleyebilirsiniz. Xbox Games Showcase etkinliği etkinliği kaçırdıysanız tekrar gösterimini izleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Xbox Series X Oyunları canlı izliyoruz

Xbox Games Showcase

Xbox Games Showcase etkinliği ile neler tanıtıldı

Halo Infinite

En son 2018 E3 Showcase etkinliğinde duyurulan Halo Infinite, Xbox Series X ve PC platformuna çıkış yapmak için hazırlanıyor. Halo geçtiğimiz aylarda PC için Steam üzerinden çıkışını gerçekleştirmişti. Halo: The Master Chief Collection ismi ile toplu olarak satılan koleksiyonun içerisinde Halo: Reach, Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: , Halo 3 ve Halo 4 bulunuyor. Xbox Games Showcase etkinliğinde ise Halo Infinite’den yeni bir oynanış videosu gördük. Halo Infinite 2020 son aylarında Xbox Series X, Xbox One ve PC’de Ray Tracing ile yerini almış olacak.

State of Decay 3

State of Decay 3 sinematik bir fragman ile duyuruldu. Xbox tarafının zombi oyunu olan State of Decay, karakter ve build sistemi odaklı hayatta kalma oyunu. State of Decay 3, çıktığı gün itibarı ile Xbox Game Pass üzerindeki yerini alacak. Ayrıca Xbox Series X üzerinde 1080p 120 Hz çalışacak.

Forza Motorsport

Forza serisinin öne çıkan oyunu kesinlikle Horizon oyunları oluyor. Motorsport serisi oyunlar hem listelerde hem de satış konusunda Horizon’un gerisinde kalıyor. Xbox Studios, bu sene büyük bir değişikliye giderek, Motorsport isimlendirmesinde numaralandırmayı kaldırıyor. Adeta yeni bir seri gibi karşımıza çıkacak olan Forza Motorsport, oyun motoru içerisinden gösterilen grafikleriyle gözlerimize adeta şenlik yaşattı.

Ori and the Will of the Wisps

Moon Studios, Xbox Game Studios bünyesine girdikten sonra oldukça başarılı gelişmeler ile karşımıza çıkmayı başardı. Ori and the Will of the Wisps zaten hali hazırda PC ve Xbox konsollarında satışta olan bir oyun. Ama Ori and the Will of the Wisps’in Xbox Series X için özel bir versiyonu yapılıyor. Oyun Xbox Series X’de göze daha hoş gelen animasyonlar ve 120 Kare hızı ile gelecek.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Hasret sona eriyor. Geçen 13 senenin ardından Pripyat’a geri dönüyoruz. S.T.A.L.K.E.R. 2 ile ilgili hiçbir şekilde detay verilmedi. Ama oyunun Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirildiğini biliyoruz. Grafikler muazzam duruyor. Xbox Series X ‘in çıkış oyunlarından biri olacak ve PC platformuna da çıkış yapacak.

FABLE

Xbox, yıllar önce konsollarına özel olarak çevrimiçi bir Fable oyunu yaptırmış ve bu oyunu ücretsiz olarak sağlamıştı. Kısa bir süre sonra oyunun sunucuları, oyunun başarısızlığı nedeni ile kapatılmıştı. Xbox Games Showcase etkinliği üzerinde gördüğümüz kadarıyla, Forza Horizon serisinden tanıdığımız Playground Games yeni FABLE oyununu yapıyor. Hakkında fragman hariç hiçbir şey bilmediğimiz bir oyun da FABLE oluyor. Oyunun grafikleri gerçekten etkiletici duruyor. Xbox Series X çıkış oyunlarından biri olması bekleniyor.

Xbox Games Showcase etkinliği üzerinde duyurulan bütün oyunları Xbox Game Pass sistemi üzerinden aylık aboneliğe sahipseniz ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Xbox Series X ‘in 2020 sonlarında çıkış yapacağı düşünülüyor.