Çocukluğumuzun oyunu Worms’te, 1995’ten bu yana temelde çok az şey değişti ve her zaman taktik sıra tabanlı savaşlar hakkındaydı. Bu, Sony’nin PlayStation Indies vitrininin bir parçası olarak sunulan serinin en son oyunu Worms Rumble ile değişmek üzere.

Çevrimiçi oyunlar, Worms W.M.D’nin çıktığı 2016 yılından bu yana önemli ölçüde değişti ve görünüşe göre Worms, bu değişikliklere adapte olmaya çalışıyor. Ünvanından tahmin edebileceğiniz gibi, Worms Rumble bir Battle-Royale modu içerecek. Kendiniz veya üç kişilik bir ekibin parçası olarak oyuna girebileceksiniz ve diğer Battle-Royale oyunlarında olduğu gibi arenada maç ilerledikçe alan küçülecek.

Eğer tekli modda ölürseniz karşınıza iki seçenek çıkacak; maçı izleyebilecek veya başka bir oyun için sıraya girebileceksiniz. Buna karşılık, Last Squad Standing modunda, takım arkadaşlarınız solucanınızı canlandırabilecek Daha geleneksel bir oyun deneyimi isteyenler için, maç sona ermeden önce mümkün olduğunca çok öldürmeye ihtiyaç duyacağınız bir ölüm maçı modu da olacaktır.

Franchise için mağazada önemli bir değişiklik daha var. Zaman boyunca, savaşlar sırayla değil, gerçek zamanlı olarak oynanacak. Yapımcı Danny Martin’e göre, serinin geliştiricisi Team17, gerçek zamanlı değişime uyum sağlamak için solucanların hızını değiştirdi. Geçmiş oyunlarda, askerleriniz savaş alanında yavaşça hareket ediyordu. Worms Rumble’da solucanlarınız dönebilecek, duvar sıçramaları yapabilecek ve gelen mermilerden kaçabilecekler. Martin, “Tüm oyuncuların adil hissettiğinden emin olmak ve bu duyguyu doğru bir şekilde vermek için için çok fazla çaba sarf etmemiz gerek.” dedi.

Worms Rumble, bu yılın sonlarına doğru PlayStation 4 ve PlayStation 5’e çıkacak. Team17, oyunun platformlar arası oyunu destekleyeceğini belirtti ancak oyunun başka hangi platformlara geleceğini söylemedi.