Volkswagen firmasının Türkiye’de yapacağı yatırımlarını ertelediği belirtiliyor. Ülkemizde birçok otomotiv fabrikası bulunmakta. Tasarım, imalat ve montaj gibi işlemlerde ülkemizde fabrikalar kuran firmalar arasına Volkswagen firmasının katılacağı da belirtilmişti. işte yaşanan son gelişmelerden sonra firmanın bu kararını ertelediği belirtildi.

Volkswagen, Türkiye’de yapacağı yatırım kararını erteledi

Wolkswagen Türkiye’nin 943 Milyon TL sermaye ile kurulduğu açıklanmış ve firmanın sermayesinin tam 943.5 Milyon TL olduğu da belirtilmişti. Ayrıca Manisa merkezli olan şirkette başta otomobil olmak üzere kamyon ve farklı motorlu araçların tasarım ve montajları yapılacağı açıklanmıştı. İşte dünya genelinde tam 122 fabrikası bulunan Volkswagen şirketinin fabrika için yapacağı bu yatırımı bir müddet ertelediği açıklandı.

Alman ekonomi gazetesi olan Handelsblatt’ın haberine göre Volkswagen yaşanan gelişmelerden sonra şirketin dünya genelinde imaj kaybı yaşayabileceğinden çekiniyor. Aynı haberde ülkemizin Suriye operasyonundan dolayı bu yatırımın ertelendiği belirtildiği gibi haber kaynağı olarak firmanın yönetim kurulu ve teftiş kurulu gösterilmiş. Yine aynı haberde şirket yetkililerinin durumu endişe ile izledikleri belirtilirken her şeye rağmen fabrika lokasyonu için farklı bir yer planı olmadığı da açıklanmış.