“The Walking Dead” 10. sezon finali, koronavirüs pandemisi nedeniyle planlandığı gibi 12 Nisan’da yayınlanmayacak.

AMC yaptığı açıklama ile, “Güncel olaylar maalesef” The Walking Dead “Sezon 10 finalinin post prodüksiyonunu tamamlamayı imkansız hale getirdi, bu nedenle bu sezon 5 Nisan’daki 15. bölümüyle sona erecek,” dedi. “Planlanan final, yıl içinde özel bir bölüm olarak ortaya çıkacak.”

“Walking Dead” evreni, devam eden küresel salgından ilk kez etkilenmedi. Daha önce, yeni “Walking Dead: Beyond World Beyond” dizisinin artık planlandığı gibi 12 Nisan’da yayınlanmayacağı açıklanmıştı. Fans and the Furious serisinin 9. filmi gibi, Walking Dead serisi finali için bu yıl yayınlanmasının ötesinde belirli bir çıkış tarihi alamadı.

Walking Dead 10. sezon Finali koronavirus kurbanı

Pazar günü yayınlanacak serinin son bölümünün bir diğer özelliği de, uzun zamandır “Walking Dead” yıldızı olan Danai Gurira’nın da son bölümü olması. Gurira, 3. Sezon’dan beri dizide Michonne rolü ile görev alıyordu. Uzun süre oynayıp, diziden ayrılanlar kadrosuna Andrew Lincoln‘den sonra o da katıldı. Her ikisinin de geri dönmesi için kapının açık kaldığını söylememiz lazım, ancak Andrew Lincoln “Walking Dead” filminde rol alacağını biliyoruz. Film hakkında pek fazla bilgi bulunmuyor henüz.

Walking Dead 10. sezon finali koronavirus yüzünden ertelendi

İnsanları zombilere dönüştüren küresel bir pandeminin ardından ironik bir şekilde devam eden “Walking Dead”, koronavirüs ya da diğer adı ile COVID-19 nedeniyle ertelenmek zorunda kalan bir dizi daha oldu. Umuyoruz ki sonuncusudur. En son olarak, gişe rekorları kıran “Wonder Woman 1984” filminin Haziran yerine Ağustos ayında çıkacağı açıklanırken, Lin-Manuel Miranda’nın “In the Heights” filminin uyarlaması yeni bir tarih olmadan programdan çekildi.

The Walking Dead Serisi

The Walking Dead, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard’ın çizgi roman serilerine dayanan AMC için Amerikan kıyamet sonrası korku televizyon dizisidir. Seri, bir zombi kıyametinden kurtulanlar olarak konuşulan ve halk tarafından Walkers (yürüyüşçüler) olarak bilinen akılsız zombilerin saldırılarına karşı sürekli tehdit altında hayatta kalmaya çalışan büyük bir topluluk sunuyor. Bununla birlikte, insanlığın çöküşüyle ​​birlikte, bu hayatta kalanlar, genellikle insan toplulukları arasında düşmanca çatışmaya yol açan, kendi yasaları ve ahlakı olan gruplar ve topluluklar kuran diğer canlılardan kurtulanlarla da karşılaşırlar. Andrew Lincoln, dokuzuncu sezonda ayrılana kadar dizinin baş karakteri Rick Grimes’i canlandırdı. Diğer uzun soluklu oyuncular arasında Norman Reedus, Steven Yeun, Chandler Riggs, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Josh McDermitt ve Christian Serratos yer alıyor.

Dizi yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki AMC’de ve uluslararası olarak Fox Networks Group aracılığıyla yayınlanmaktadır. Serinin ilk bölümü 31 Ekim 2010’da yayınlandı. Onuncu sezon prömiyeri 6 Ekim 2019’da yapıldı ve onbirinci sezon için de . AMC, dizinin ve ilgili medyanın daha da geliştirilmesine devam etme niyetinde olduğunu belirtti. Bir spinoff serisi Fear the Walking Dead, 23 Ağustos 2015’te ilk bölümü ile yayınlandı ve altıncı bir sezon için de uzatmayı aldı. İkinci bir dönüş olan The Walking Dead: World Beyond, 2020’de başlayacaktı. Ancak koronavirüs sebebi ile akibeti henüz belli değil. AMC, Lincoln’un ayrılmasından sonra Rick’in hikayesini takip etmesi için üç film planladığını açıkladı.