Görsel Roman” türüne bilim kurgu dokunuşları yapılan, MISADREF tarafından geliştirilen “Viktor Crysworth” 20 Mayıs 2020 itibariyle çıktı. Türkçe ve İngilizce dilleri ile yayınlanan yapım, Steam’de erişime açık. Oyun yayınlandığı gibi bu ayın popüler yeni çıkanlarının arasına girmeyi başardı. Neredeyse 6. yaşına girecek olan hikayesini bir şekilde oyuncularıyla buluşturmayı başaran ekip, oyuncuların iyi ya da kötü tüm geri bildirimlerini mutlulukla dinleyeceğini belirtti.

Türk oyunu Viktor Crysworth, Steam'de büyük başarı

Türk oyunu Viktor Crysworth ek paketi olarak çıkartılan “Digital Artbook” ise oyunun geliştirme sürecinde yaşananları, oluşumun yapısını ve ilkelerini içeriyor. Geliştiriciler, kendilerini desteklemek isteyen oyuncular için böyle bir paket çıkarttıklarını, “Digital Artbook” ek paketini okumanın oyuncunun oyuna bakışını değiştireceğini de ekledi. Ayrıca yine ek paket, oyunun kendisi gibi hem Türkçe hem de İngilizce dillerinde.

Türk oyunu Viktor Crysworth, Steam'de büyük başarı

Viktor Crysworth’u 27 Mayıs 2020 tarihine kadar Steam üzerinden %15 indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Viktor Crysworth nedir?

Sorgu sürecinde Federal Güvenlik Servisi Başkanı Sultan tarafından Agustin Graysen’e, Viktor Crysworth adındaki bir bilim adamının “Yüksek Geçmiş” ve “Yüksek Gelecek” olmak üzere iki bölüme ayrılmış olan hayatı anlatılıyor. Kazak Dış İstihbarat Servisi Başkanı Oleg Gennadi ve Federal Güvenlik Servisi’nde Bilim ve Teknolojileri Uzmanı olan Lada Vasiliev tarafından aktarılan bu iki dönemin amaç olarak neye hizmet ettiği ise Sultan’da saklı.

Oyunun Özellikleri

  • 21 farklı bölümü,
  • 21 farklı sinematik animasyonlu görseli,
  • 23 farklı ekranı,
  • 800’den fazla diyalog bloğu,
  • 8,000’den fazla kelimesi ve 55,000’den fazla karakteri,
  • 38 farklı seçim düğümü,
  • 9 farklı yarı sonu,
  • 2 farklı ana sonu barındırıyor.

Viktor Crysworth oynarken doğru seçimleri yapmak çok önemli. Görsel roman türündeki yapımın, her diyalog bloğundan farklı mesajlar çıkartmak mümkün. Viktor Crysworth’da istihbarat örgütlerinden Amerika’nın iç siyasetine ve “Kar Leoparı” gibi politik mesaj barındıran terimlere rastlamak mümkün.

Geliştirici ekip, bir sosyal sorumluluk projesi yürüttüğünü, şehit ve gazi yakınlarına, oyunu satın alamayacak durumda olan veya fiziksel ya da zihinsel bir rahatsızlığı bulunan oyunculara kendileri ile iletişime geçmeleri durumunda oyunun bir kopyasını ücretsiz bir şekilde göndereceklerini belirttiler.

Viktor Crysworth, görsel roman türüne ilgisi olan ya da olmayan herkesi Steam üzerinde bekliyor.