Bu ayın başlarında Valorant çok başarılı bir beta sürümüne sahip olduktan sonra tam sürüme geçiş yapıp resmi global sürümünü yayınladı. Sadece beta sürümüne bile bakarak oyunun oyuncular arasında son derece popüler olduğunu görebiliriz ki bu da Riot Games için çok iyi bir haber.

Valorant yakında rekabetçi moduna kavuşuyor

Rekabetçi mod FPS oyunlarında en çok istenen ve sevilen bir mod ki bunu CS:GO’dan biliyoruz. Beta sürümünden bu yana oyuna ilk kez dereceli bir modun geleceğine dair resmi bir açıklama yapıldı.

Valorant oyun direktörü Joe Ziegler, dereceli modunu Twitter üzerinden duyurdu. “En büyük soruyu cevaplamak için: Derecelendirme (rekabetçi mod) gelecek hafta çıkacak. Bu haftayı, bu sürümü bir araya getirerek ve en iyisi olduğundan emin olmak için harcıyoruz.” Tweetini yazdı. Bu, oyunun beta sürümünden rekabetçi modunu kaçırmış olan hayranlar için kesinlikle iyi bir haber.

Geliştiriciler, kapalı beta versiyonundan oyuncu geri bildirimlerine dayanarak dereceli modda gerekli ayarlamaları yapacaklarına söz verdiler. Şu anda yeni modun resmi olarak ne zaman başlayabileceğine dair net bir gösterge yok.

Bu, Valorant’ın rekabetçi modunun geri dönmesini sabırsızlıkla bekleyen rütbe meraklıları için iyi bir haber. Şimdilik, dereceli sistemin resmi oyunda nasıl çalışacağı veya önceki yöntemle aynı yöntemin kullanılıp kullanılmayacağı hakkında ek bilgi yok. Gelişmeler için bizi takip edin!

İlginizi çekebilir;

Neredeyse tüm PC’lerde oynanabilecek kadar düşük bir sistem gereksinimi isteyen Valorant’ın, 144 FPS oynanış için gerekli sistem gereksinimi bile hayli makul seviyede.