Yakın zamanda League Of Legends evreni içerisinde bulunan Teamfight Tactics ve Legends Of Runeterra gibi oyunlar ile mobilde de adını konuşturan Riot Games’in yeni birinci şahıs taktiksel ve rekabetçi tabanlı oyunu VALORANT, 2 Haziran’da oyuncular ile buluşuyor. Ayrıca uzun zamandır yapılmakta olan Kaplı Beta 28 Mayıs tarihinde son bulacak.

Geliştirme süreci sonunda biten ve rekabetçi oyun severler ile çok yakında buluşacak olan VALORANT’ın birçok bölgede sunucusu olacak ve ücretsiz olarak dağıtılacak. Rekabetçi 5’e 5 taktiksel nişancılık oyunu VALORANT, resmi olarak çıkışını gerçekleştirdikten sonra oyunun kapalı betasına katılan oyuncuların ilerleyişi sıfırlanacak ve herkes oyuna sıfırdan başlayacak. Ayrıca satın alımlarınız aynı şekilde kalacak ve oyuna Kapalı Beta sürecinde ne kadar VALORANT Points yüklediyseniz karşılığını belli bir miktarda alacaksınız.

VALORANT 2 Haziran'da oyuncular ile buluşuyor
VALORANT 2 Haziran’da oyuncular ile buluşuyor

Riot Games ekibinden açıklamalar

Riot Games’den Anna Donlon aynı zamanda VALORANT oyunun baş geliştiricisi, VALORANT ile ilgili gelecek planlarını açıkladı :

“Amacımız VALORANT’ı en kısa sürede en fazla bölgeye ulaştırmaktı; dolayısıyla 2 Haziran’da bunu yapabileceğimiz için çok heyecanlıyız. Ekipçe küresel VALORANT topluluğuna onlarca yıl boyunca hizmet sunma taahhüdümüz için, bu önemli adımı dört gözle bekliyoruz. Bu, birlikte çıktığımız yolculuğun sadece başlangıcı” dedi. 

VALORANT ile gördüklerimiz sadece Kapalı Beta’daki içerikler ile sınırlı kalmayacak gibi. VALORANT ekibi kendi internet siteleri üzerinden uzun zamandır oyunun yol haritasını yayınlıyorlardı ve bu konuya bir açıklık getirdiler. Oyun resmi olarak çıkışını gerçekleştirdikten sonra aynı League Of Legends’daki gibi oyuna yeni içerikler gelmeye devam edecek. Riot Games artan oyuncu taleplerini karşılayabilmek için ve oyunun büyük bir kitleye hitap etmesi için oyuna her güncellemede yeni oyun modu, yeni ajan ve haritalar ekleyecektir. Ayrıca Riot Games sunucularına gün geçtikçe yenilerinin ekleneceğinin de altını çiziyor.

Oyunun bulunduğu sunucuların konumları :

 • Atlanta, Dallas, Londra, Madrid ve Varşova

Riot Games koronavirüs pandemisine rağmen kısa bir süre önce VALORANT’ın Kapalı Betasını başarılı bir şekilde gerçekleştirmişti. Riot Games topluluğunu çok önemsiyor ve topluluğuna verdiği sözleri tutmakta oldukça kararlı gözüküyor. Söz verdiği gibi ilerleyen tarihlerde oyuna daha fazla sunucu eklenecektir ve oyuncuların bağlantısı daha iyi olacaktır.

VALORANT 2 Haziran'da oyuncular ile buluşuyor
VALORANT 2 Haziran’da oyuncular ile buluşuyor

VALORANT VANGUARD Anti hile sistemi

Riot Games, VALORANT oyunu ile beraber oyun dünyasını kökten değiştirecek yeniliklere gidiyor. Bunlardan biri de hilecilerin kökünü kazıyacak sistem VANGUARD. VANGUARD, bilgisayarınızı başlattığınız zaman başlar ve arka planda bilgisayarınızda çalışan uygulamaları denetleyerek veri analizi yapar. Tabii ki bu durum o kadar iç açıcı olmayabilir. Oyuncular bu anti hile sistemi yüzünden güvenliklerinin riske girdiğini söylüyor ve CPU kullanımının VANGUARD yüzünden yüksek olduğunu belirtiyorlar.

Türkçe Seslendirme ile gelecek

League Of Legends’dan aşina olduğumuz gibi Riot Games diğer oyun firmalarının aksine Türkiye’yi oldukça önemsiyor. 2012 Yılında açtıkları Türkiye ofisi ile birlikte Türkiye’ye özel bir etkinlik düzenleyerek oyuna Barbaros Hayrettin Paşa’dan esinlenilen Barbaros Gangplang kostümünü eklemişlerdi. Ayrıca o sene League Of Legends Türkçe Seslendirmeye de kavuşmuştu. Aynı şekilde VALORANT’da Türkçe Seslendirme ile gelecek.

VALORANT seslendirme kadrosu ise şu şekilde:

 • Breach – Umut Tabak
 • Cypher – Selim Yeğin
 • Sova – Murat Aydın
 • Viper – Hümay Güldağ
 • Phoenix – Onur Kırış
 • Brimstone  Itri Koşar
 • Sage – Damla Özüduru
 • Jett – Berrak Kuş
 • Omen  Levent Yıldız
 • Dış Ses – Merih Tangün

VALORANT hakkında ayrıntılı bilgi için www.PlayVALORANT.com adresini ziyaret edebilirsiniz.