Elinizi çabuk tutsanız iyi olur. Civilization 6 Epic Games ‘de bedava oldu. Oyunu elde edebilmek için 28 Mayıs’a kadar zamanınız var.

Normal fiyatı 60 Dolar (Türkiye fiyatı 219 Türk lirası) olan Civilization 6 PC’de Epic Games Store’da ücretsiz olarak erişilebilir durumda.

Epic Games geçen hafta Grand Theft Auto V‘i (GTA 5) ücretsiz vererek büyük bir kargaşaya sebep olmuştu. Bu hafta ise Civilization 6 ‘yı ücretsiz vererek oyuncuları hayal kırıklığına uğratmamış gibi görünüyor.

Civilization 6 normalde 60 Dolar (Türkiye fiyatı 219 Türk lirası) ama Epic Games Grand Theft Auto V’in ardından Civilization 6’yı bedava yaptı. Oyun Steam’de ise hala 60 Dolar’dan (Türkiye fiyatı 219 Türk lirası) satılmaya devam ediyor.

Civilization 6’yı nasıl elde edebilirim?

  • Öncelikle Epic Games Store‘a girerek bir hesap oluşturun.
  • Kaydolduktan sonra ise çift doğrulamalı oturum açmayı etkinleştirin.
  • Bu adımlardan sonra ise Mağaza ana sayfasına girdiğiniz zaman her hafta sizi bir ücretsiz oyun karşılayacak. Bu hafta Civilization 6 olduğu gibi.

Civilization 6 ilk olarak 2016 Ekim ayında PC ve Mac platformlarına çıkışını Steam üzerinden gerçekleştirdi. 2017 Yılında ise mobil cihazlar olarak adlandırdığımız platformlar yani iOS ve Nintendo Switch’e çıkışını gerçekleştirdi. 2019 Sonlarında oyun günümüz konsolları olan Xbox One ve PlayStation 4’e çıktı.

Civilization 6 Epic Games 'de bedava oldu

Civilization 6 nasıl bir oyun?

Sid Meier’s Civilization 6

  • Civilization 6 , dünyanızla etkileşim kurmanın, imparatorluğunuzu daha fazla genişletmenin, kültürünüzü geliştirmenin ve zamana meydan okuyan bir uygarlık inşa etmek üzere tarihin en büyük liderleriyle mücadele etmenin yeni yollarını sunuyor.

BÜYÜK İMPARATORLUKLAR:

  • İmparatorluğunuzun harikalarının daha önce hiç olmadığı şekilde haritaya yayılmasını izleyin. Yerel arazilerden tam olarak faydalanmak üzere şehirlerinizi özelleştirilmiş şekilde kurabilmeniz için her bir şehir birden fazla karoya yayılır. Civilization 6

ETKİN ARAŞTIRMA:

  • Uygarlığınızın tarih boyunca ilerleme hızını artıran güçlendirmelerin kilidini açın. Daha hızlı ilerlemek üzere aktif bir şekilde keşif yapmak, çevrenizi geliştirmek ve yeni kültürler keşfetmek için birliklerinizi kullanın. Civilization 6

DİNAMİK DİPLOMASİ:

  • Çatışmanın hayatın bir gerçeği olduğu ilkel ilk etkileşimlerden oyunun ilerisindeki ittifaklar ve anlaşmalara kadar, diğer uygarlıklarla olan etkileşimler oyun süresince değişir.

BİRLEŞTİRİLMİŞ BİRLİKLER:

  • “Karo başına bir birim” tasarımı genişletilmiş olarak artık destek birimleri, piyadeli anti-tank desteği veya yerleşimcil bir savaşçı gibi diğer birimlerle birlikte bütünleşik hale getirilebilir. Benzer birimler, güçlü “Müfreze” birimleri oluşturmak için birleştirilebilirler.

GELİŞTİRİLMİŞ ÇOK OYUNCULU MOD:

  • Geleneksel çok oyunculu modlara ilaveten, hepsi de tek bir oturumda kolayca tamamlanmak üzere tasarlanan çeşitli durumlarda arkadaşlarınızla iş birliği yapın ve yarışın.

Civilization 6 PC Sistem gereksinimleri

MİNİMUM:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7×64 / Windows 8.1×64 / Windows 10×64
İşlemci: Intel Core i3 2.5 Ghz or AMD Phenom II 2.6 Ghz or greater
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: 1 GB & AMD 5570 or nVidia 450 or Intel Integrated Graphics 530
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 12 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: Civilization 6 oyununu başlatabilmeniz için DirectX Uyumlu ses cihazı gerekmektedir.
ÖNERİLEN:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7×64 / Windows 8.1×64 / Windows 10×64
İşlemci: Fourth Generation Intel Core i5 2.5 Ghz or AMD FX8350 4.0 Ghz or greater
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 2GB & AMD 7970 or nVidia 770 or greater
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 12 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: Civilization 6 oyununu başlatabilmeniz için DirectX Uyumlu ses cihazı gerekmektedir.

İlave notlar : Oyunun başlatılması için bilgisayarınızda Microsoft Visual C++ 2012 ve 2015 kütüphaneleri bulunmak zorundadır.

Civilization 6 gibi strateji oyunlarını seviyorsanız oyunun genişletme paketlerini almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca oyunun Platinum Edition genişlemesi Epic Games Store’da 145 TL gibi bir fiyata düştü.

Herkese iyi oyunlar..