Bu sene Koronavirüs pandemisinden ötürü E3 2020 ve Gamescom 2020 gibi oyun fuarları gerçekleştirilemediğinden ötürü diğer şirketler gibi Ubisoft da kendi çevrimiçi etkinliğini başarıyla gerçekleştirmiş oldu. Ubisoft’un ilk çevrimiçi etkinliği Ubisoft Forward az önce tamamlandı. Etkinlik esnasında, 12 Temmuz saat 22.00’da Watch Dogs 2 bedava olarak verildi. Ubisoft 2020 yılı içerisinde çıkartmayı planladığı oyunları bu etkinlikte toparladı. Özellikle Tom Clancy’s Rainbow Six Siege‘den yeni bilgiler var. Yeni sezonlar, yeni operatörler ve Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine de detaylandırıldı. Ayrıca bunlardan sonra en çok tepki çeken oyun Ubisoft’un Battle Royale’i Hyper Scape oldu. Hyper Scape yapı ve oynanış olarak, Apex Legends’e oldukça benziyor. Ayrıca oyun bedava olarak çıkışını yapacak ve şu anda açık beta kayıtları açılmış durumda.

Ubisoft Forward

Ubisoft Forward etkinliği ile tanıtılan oyunalar

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs serisinin yeni oyunu Watch Dogs: Legion, barındırdığı Marcus Holloway’in DedSec hacker grubunun hikayesini noktalayıp yeni bir hikaye ile bizlere kapılarını açıyor. Watch Dogs: Legion’dan gelen bilgilere göre, oyun serinin eski oyunları gibi sizlere hikayesini en iyi şekilde yansıtmaya çalışmayacak. Oyunda tek bir amacınız olacak. O da içerisinde bulunduğunuz hacker grubuna yeni üyeler eklemek ve grubu genişletmek olacak. Çevrenizde gördüğünüz bütün NPC’ler ile etkileşime geçip, istediğiniz kişiyi ekip arkadaşınız yapabilirsiniz.

Watch Dogs: Legion 29 Ekim 2020’de PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X için çıkışını gerçekleştirecek.

Hyper Scape

EA, Activision ve Epic Games gibi devlerden sonra Ubisoft da sessizliğini bozarak ilk Battle Royale oyununu yakında ücretsiz olarak piyasaya sürmeyi planlıyor. Hyper Scape, fütüristik bir dünyada oyuncuların bir biri ile çarpışmasını konu alıyor. 100 farklı oyuncu, onlarca şekilde kendinize göre şekillendirebileceğiniz karakter varyasyonları ve savaş bileti Hyper Scape rakiplerini zorlamaya geliyor. Hyper Scape’in açık betası şu an kayıtlara açılmış durumda. Ayrıca eğer açık betaya katılırsanız 30’dan fazla savaş bileti ekipmanına sahip olacaksınız.

Watch Dogs: Legion şu an PC için açık beta kayıtları açılmış durumda. Henüz konsollar için bir duyuru yapılmadı.

Assassin’s Creed Valhalla

Ubisoft Assassin’s Creed Odyssey’in iyi bir ivme yakalamasından sonra, çok uzun zaman önce ismi ve teması sızdırılan Assassin’s Creed Valhalla’nın oynanışı detaylandırıldı. Assassin’s Creed Valhalla’da aynı Watch Dogs: Legion’da olduğu gibi hikayeden çok oynanışa önem verilmiş durumda. Aynı Assassin’s Creed Odyssey’deki gibi iki farklı karakter ile oynama fırsatı sunuyor. Yeni gelen saldırı modu Raid ve İngiltere topraklarında Vikinglere eklenen yeni gizlilik özellikleri de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Assassin’s Creed Valhalla 19 Kasım 2020’de PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X için çıkışını gerçekleştirecek.

Far Cry 6

Daha önce çıkan söylentilerin aksine, Ubisoft yeni Far Cry oyunu için egzotik bir ortamı tercih etmemiş gibi gözüküyor. Oyuna genel bir bakış yapacak olursak : oyun içerisinde Breaking Bad’den tanıdığımız bir kötü karakter var ve bu karakterimiz bir diktatöre can veriyor. Ardından halkın lidere olan hırsını ve çatışmalarını görüyoruz. Oyun hakkında sinematik fragman dışında pek bir şey bilmesek de bu oyunun Far Cry 5 gibi bir facia olmayacağından eminiz.

Far Cry 6 18 Şubat 2021 tarihinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X için çıkışını gerçekleştirecek.

Bu sene Koronavirüs pandemisinden ötürü E3 2020 ve Gamescom 2020 gibi oyun fuarları gerçekleştirilemediğinden ötürü diğer şirketler gibi Ubisoft da kendi çevrimiçi etkinliğini bizce başarıyla gerçekleştirmiş oldu. Ubisoft Forward ‘da IP’ler tanıtmasa da yeni oyunları oyun severler tarafından çokça dikkat çekmiş durumdadır.

Ubisoft Forward etkinliğinin tekrarını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.