Taliban’ı ve buna karşı savaşan askerlerin hayatını konu alan The Outpost filmi için ilk fragman yayınlandı.

3 Temmuz 2020 tarihinden gösterime girecek olan filmin baş rollerinde Scott Eastwood, Orlando Bloom, Caleb Landry Jones, Milo Gibson, Jack Kesy ve Will Attenborough gibi önemli isimler yer alıyor. Filmin yönetmeni The Last Castle’dan tanıdığımız İsrailli yönetmen Rod Lurie. Senaryo, Paul Tamasy ve Eric Johnson’un Fighter takımı tarafından hazırlandı.

The Outpost filmi için ilk fragman yayınlandı

The Outpost Filminin Hikayesi

Film, Kalıcı Özgürlük Operasyonu sırasında Kuzeydoğu Afganistan’da yaklaşık 400 düşman isyancıyla savaşan 53 ABD askerinin hikayesini anlatıyor. Başlangıçta halkı topluluk geliştirme projelerine dahil etmek için inşa edilen, Pakistan sınırına sadece 14 mil uzaklıktaki üç sarp dağın dibinde bulunan Combat Outpost Keating – Taliban tarafından saldırıya uğrama tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Sonunda üssü kapatmayı seçtiğinde artık her şey için çok geçti. Taliban durumu öğrendi.

Screen Media, Tapper’in en çok satan kurgusal olmayan The Outpost: Amerikan Valor’un Anlatılmamış Hikayesi adlı Rod Lurie’nin uyarlaması olan The Outpost’un ABD haklarını satın almıştı. Filmde ana konu: Afganistan’daki üç dağ vadisinin derinliklerinde, koordineli bir saldırıda Taliban savaşçılarının ezici bir gücüne karşı hayatta kalmak için savaşan sınır karakolu Keating’de tek başına kalan ABD askerlerinin küçük bir birimi hakkında. Kamdesh Muharebesi, 2009 yılında Afgan Savaşı’nın en kanlı Amerikan hakrekatlarından idi. Bravo Troop 3-61 CAV, 19 yıllık çatışmanın en öne çıkan birliklerinden biri oldu.

Filmin dünya prömiyerini, etkinlik iptal edilmeden önce, Güneybatı Festivali’nde yapılacaktı. Screen Media, filmi 4 Temmuz hafta sonu yayınlayacak.

Daha önce Black Hawk Dawn (Kara Şahin Düştü) filmini izleyenler bu tarz yapımlara aşinadırlar. Muhtemelen kurgu ve ilerlemesi de aynı mantık çerçevesinde ilerleyecektir.