The Last of Us Part 2, Spider-Man’i geçerek Sony’nin en hızlı satan PS4 oyunu oldu. Oyun sadece üç günde 4 milyondan fazla satmayı başardı. Sony belirtmedi ancak rakam muhtemelen hem fiziksel hem de dijital sürümleri içeriyor. Önceki rekor sahibi, Insomniac’ın aynı dönemde 3,3 milyon kopyayı satmayı başaran Spider Man oyunuydu.

The Last of Us Part 2, 3 günde 4 milyon kopya sattı

Yönetmeni ve Naughty Dog’ın başkan yardımcısı Neil Druckmann, “The Last of Us Part 2 ‘yi oynayan ve geçen hafta deneyimlerini bizimle paylaşan milyonlarca oyuncu için çok minnettarız.” dedi ve ekledi; “Zor temalarla ve beklenmedik şekillerde size meydan okuyacak yeni bir tür hikaye anlatmaya başladık. Deneyimin sizde nasıl yankılandığını görmek ve ortaya çıkardığı düşünceli tartışmalara tanık olmak inanılmazdı. ”

Bazıları başlangıçta The Last of Us Part 2’nin daha geniş çekiciliği ve daha düşük yaş derecelendirmesi göz önüne alındığında Spider Man’i geçebileceğinden şüpheliydi. Şüphelere ve dünya çapındaki krize rağmen rekor kırmayı başardı. Oyun, eleştirmenler tarafından da çok iyi karşılandı.

İlginizi çekebilir;

Sony tarafından dağıtımcılığı ve yayıncılığı üstlenen daha önce Infamous Second Son ve Infamous serisi ile tanınan Sucker Punch Productions tarafından geliştiriliyor. Oyunun kreatif direktörlüğünü ise Nate Fox üstleniyor. Oyunun aksiyon macera türünde kısıtlı derecede açık dünya olacağı söylenen bir oyun. Genellikle oyuncular oyunu gördükleri görüntüler kadarıyla Sekiro Shadows Die Twice‘a benzetse de tabii ki oyunun Souls-Like türü gibi bir zorluğu yok ve oynanışı, işlediği tema hariç uzaktan yakından ilgisi yok diyebiliriz.