Yıllar içinde Squadron’a en yakın şey Battlefront 2’nin çok basit ama yine de heyecan verici uzay savaşlarıydı ve şimdiye kadar “uzay” kısmına odaklanan hiçbir şey yoktu. EA, uzun zamandır ilk defa gördüğümüz uzaya adanmış Star Wars oyunu Star Wars: Squadrons ‘u, resmi olarak güzel bir fragman ile tanıttı. Aşağıdaki fragmana göz atın. 2 Ekim’de geliyor!

New Republic’e ya da İmparatorluğun dreslerine intikam almak için uçacaksınız. Hem tek oyunculu campaign modda hem de 5v5 çok oyunculu oyunda birinci şahıs it dalaşlarına katılabileceksiniz. Lazerlerin ve füzelerin arasından kaçarken gemilerinizi geliştirebilecek, kozmetik ve oyun modifikasyonlarının kilidini ise sadece rütbenizi yükselterek, oyun yoluyla kazanabileceksiniz. Silahlar, gövdeler, motorlar, kalkanlar, gemi görünüşleri ve pilot görünümleri hepsi sizi bekliyor.

Çok da uzak değil. 2 Ekim’de Steam, Origin ve Epic Games Store aracılığıyla geliyor. Oyunun PC, Xbox One ve PS4 sürümleri arasındaki çapraz platform sayesinde, platformdan bağımsız olarak herkes birlikte oynayabilecek. PS4 ve PC için VR desteği de bekliyoruz.

Fragman bize herhangi bir oyun içi görüntü aktarmasa da, 18 Haziran’da EA Play sırasında görebiliriz.

Star Wars: Squadrons, Steam, Origin ve Epic Games Store üzerinden şu anda ön siparişe açık ve Türkiye fiyatı 279.99 TL. Ön sipariş bonusları ise şöyle;

  • New Republic Recruit Uçuş Tulumu (Epik)
  • Imperial Ace Uçuş Tulumu (Epik)
  • New Republic Recruit Starfighter Kaplamaları (Nadir)
  • Imperial Ace Starfighter Kaplamaları (Nadir)
  • New Republic Recruit Çıkartması (Normal)
  • Imperial Ace Çıkartması (Normal)
Star Wars Squadrons, 2 Ekimde geliyor!
Star Wars Squadrons, 2 Ekimde geliyor!
Star Wars Squadrons, 2 Ekimde geliyor!