Belkide son yılların en çok beklenen yapımlarından biri olan Star Citizen ve Squadron 42, yapımcı Cloud Imperium geliştirilmeye devam ediyor. Bu yılın ikinci yarısında beta testinin yapılması beklenen oyun, grafikleri, mekanikleri ve evreni kadar, oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Bugün yapım için yayınlanan yeni fragmanda, oyunun içerisinde yer alan gerçek aktörler sırası ile gösterildi. İçlerinde Andy Serkis, Mark Hamill, Gary Oldman, Henry Cavill, Gillian Anderson ve John Rhys Davis gibi yıldızların da bulunduğu oyun, adının hakkını verecek gibi gözüküyor.

Squadron 42 kadrosu adeta yıldızlar geçidi

Star Citizen ve Squadron 42 son yılların en maliyetli yapımı olma yolunda ilerliyor. Şimdiye kadarki en büyük bağış ve mikro ödeme kampanyası ile geliştirilmeye başlanan oyunun online modunu destekçiler uzun süredir oynuyor. Ancak Holywood’un ünlü isimlerinin de yer aldığı Squadron 42 adlı hikaye modu daha çok erteleme haberleri geliyordu.

Gelmiş geçmiş en büyük bağış ve destek programı kampanyası ile geliştirilen Star Citizen’ın şu ana kadar toplam 250 milyon dolar bağış topladığı açıklanmıştı. 2.447.236 destekçiden toplanan 250 milyon doların  37 milyon dolarlık kısmı ise yalnızca bu yıl içinde içinde toplandı. Star Citizen vatandaşları oyunu desteklemeye devam ediyor gibi görünüyor. Star Citizen’den beklentiler toplanan para kadar büyük. Duyurulmasının üzerinden uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen Star Citizen hala büyük oranda desteklenmeye devam ediyor.