Samsung Galaxy Z Fold 2 lansman öncesinde çevrimiçi görüntülendi. Samsung’un en yeni katlanabilir akıllı telefonu olacak olan Galaxy Z Fold 2, görünüşe göre önceki nesil Fold’lardan oldukça farklı duruyor.

Samsung, Galaxy Note20 ve Samsung Galaxy Note20 Ultra’yı 5 Ağustos günü düzenleyeceği Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtacak. Ancak bu etkinlikte karşımıza çıkacak akıllı telefonlar sadece bunlar olmayacak. Samsung, Galaxy Z Fold 2’yi de bu etkinlikte tanıtacak.

Samsung Galaxy Z Fold 2, piyasaya sürülmeden önce görüntülendi

Samsung Galaxy Z Fold 2’nin görüntüsü canlı canlı sızdırıldı. Sızdırılan ekran görüntüsüne bakıldığında ilk olarak ”Samsung Galaxy Z Fold 2 5G” yazısı karşımıza çıkıyor. En dikkat çeken detay ise telefonda çentiğin olmaması. Bunun dışında telefona dair çok fazla detay görünmüyor. Gelen iddialar, tıpkı Samsung Galaxy S20 Ultra’da olduğu gibi Galaxy Z Fold 2’nin de delikli bir ekran çentiği ile geleceği yönündeydi. Bu fotoğraf ile doğrulanmış oldu.

Samsung Galaxy Z Fold 2 özellikleri

Galaxy Z Fold 2 muhtemel özellikleri arasında, 120Hz yenileme hızına sahip katlanabilir 7.7 inç Süper AMOLED ekrana (Y-OCTA) sahip olacak. Ayrıca, harici ekranın 6.23 inç boyutunda Super AMOLED olması bekleniyor. Nokta çentikle gelecek ön ekran, 10 MP çözünürlüğünde selfie kameraya sahip olacak. Telefonun diğer kameraları ise 12 MP + 12 MP + 64 MP çözünürlüğünde olacak. Galaxy Z Fold 2 gücünü ise Snapdragon 865 Plus işlemcisinden ve 256 GB / 512 GB dahili depolama alanından alacak.

Katlanabilir telefonun, 4,365mAh toplam batarya kapasitesine ve 15W hızlı kablosuz şarj desteğine sahip çift pil kurulumunu barındırdığı söyleniyor. Ayrıca, yana monte edilmiş bir parmak izi okuyucusu ile gelebilir.

Tabii bu muhtemel özelliklerin doğru olup olmadığı 5 Ağustos günü düzenlenecek Galaxy Unpacked etkinliğinde öğrenmiş olacağız. Güncel teknoloji haberleri için bizi takip etmeye devam edin!