Samsung Galaxy Z Flip 5G ‘nin resmi görüntüleri geçen hafta sızdırılmıştı, şimdi ise katlanabilir akıllı telefonun Mistik Bronz rengi, Evan Blass tarafından paylaşıldı.

Samsung’un en yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip 5G çok yakında kullanıcılarla buluşacak. Şirket cihazı, önümüzdeki ay tanıtmaya hazırlanıyor. Birçok sızıntı haberle gündeme gelen Evan Blass, şimdi de cihazın tanıtım videosunu Twitter üzerinden paylaştı. Video sayesinde cihazı çok yakından görebiliyoruz. Mistik Bronz renk seçeneği de bu model ile gelecek.

Samsung Galaxy Z Flip 5G ‘nin tanıtım videosu ortaya çıktı

Bluetooth Launch Studio’daki listelere göre, en son Galaxy Z Flip 5G ‘nin Bluetooth 5.0 bağlantısını onaylanmıştı. Katlanır ekranlı akıllı telefonun toplam altı model kodu olacak bunlar: SM-F707U, SM-F707W, SM -F707U1, SM-F7070, SM-F707U_SPR ve SM-F707B.

Amiral gemisi özellikleri ile dikkat çeken Samsung Galaxy Z Flip 5G, kalbinde Qualcomm Snapdragon 865 Plus işlemcisini barındırması bekleniyor. 8 GB RAM / 256 GB depolama seçeneği olacak cihazın, 6,7 inç delikli ekranı bizleri karşılayacak.

Samsung Galaxy Z Flip 5G 'nin tanıtım videosu ortaya çıktı

Ön tarafta bir adet 10 MP değerinde kameraya yer verilirken, arka tarafta ise çift kamera kurulumu bizleri karşılayacak. İki kamera da 12 MP çözünürlüğünde olacak. Kameraların biri ana kamera diğeri de ultra geniş açılı olarak ayarlanmış.

İlginizi çekebilir; iPhone 12 serisi ile yapbozun parçaları yerine oturuyor

Kamera tarafında bir sızıntı ise TENAA tarafından geldi. Galaxy Z Flip 5G, 4G muadili üzerindeki 12 MP + 12 MP kombinasyonunun aksine bir adet 12 MP ve bir adet 10 MP çözünürlüğünde çift kamera kurulumunu ile geleceği söyleniyor.

Hızlı şarj destekli 3.300mAh batarya kapasitesine sahip olacak Galaxy Z Flip 5G, Android 10 tabanlı OneUI 2.5 arayüzü ile kullanıcılarını karşılayacak. Cihazın 5 Ağustos tarihinde Samsung tarafından gerçekleştirilecek Unpacked etkinliği ile tanıtılması bekleniyor.