Yakında tanıtılacak Samsung Galaxy Watch 3 yeni görüntüleri ortaya çıktı. Yeni tasarım önceki Galaxy akıllı saatlerden daha ince çerçevelere sahip gibi görünüyor. Samsung bu modelde fiziksel dönen çerçeveyi geri getiriyor.

Görüntülere bakıldığında, kullanıcı arayüzü çok fazla değişmemiş. Akıllı saatin yeni Tizen 5.5 işletim sistemi ile çıkması bekleniyor.

Samsung Galaxy Watch 3 yeni görüntüleri ortaya çıktı!

Samsung Galaxy Watch 3 iki boyutta olacak bunlar, 41 mm ve 45 mm, diğer adıyla SM-R840 ve SM-R850. Sırasıyla 1.2 inç ve 1.4 inç ekranlara sahip olacak ve hem IP68 hem de MIL-STD-810G sertifikalı olacak. Bu akıllı saatlerde 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanı bulunacak. Yonga seti tarafında ne kullanılacağı henüz bilinmiyor. İki boyutta da LTE sürümleri (R845 ve R855) bulunacak.

Samsung Galaxy Watch 3 özellikleri neler olacak?

Galaxy Watch 3, MIL-STD-810G onaylı ve IP68 sertifikası ile gelecek. Paslanmaz çelik ve titanyum modeli olacak. Ayrıca döndürülebilen çerçeveye sahip olacak bu akıllı saatin ekranı Gorilla Glass DX ile korunacak.

Dayanıklılık açısından, ekran için Corning Gorilla Glass XD koruması, 5ATM suya karşı direnci ve MIL-STD 810G sertifikasına sahip olacak. Akıllı saatin hücresel ve hücresel olmayan sürümleri GPSWi-Fi ve Bluetooth ile gelecek. Şarj tarafında, Galaxy Watch 3, akıllı saati 5W hızında şarj edebilecek bir kablosuz şarj özelliği ve EP-OR825 şarj cihazı ile birlikte gelecek.

Geçenlerde Watch 3’ün daha küçük versiyonunun 1.2 inç ekranla geleceğini öğrenmiştik, daha büyük olan 45mm model ise 1.4 inçlik bir panele sahip olacak. Her iki sürüm de IP68 sertifikasına sahip olacak ve 1GB RAM ve 8GB dahili depolama ile gelecek. Yazılım tarafında, Tizen OS 5.5‘i bekliyoruz. 41mm olan modelin bataryası 247 mAh, 45mm olan modelin bataryası ise 340 mAh olarak karşımıza çıkacak.

 Sağlık sensörlerine gelince, Galaxy Watch 3, kullanıcılarına kalp atış hızı sensörü, kan basıncı takibi ve elektrokardiyogram (EKG) sunacak. EKG özelliğinin ilk başta global olarak kullanılabilir olup olmayacağı hakkında netleşmiş bir bilgi yok.

Galaxy Watch 3 serisinin Temmuz ayında çıkacak olan Samsung Buds Live TWS kulaklıklarla birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak