Söyletiler Samsung’un Unpacked etkinliğini 5 Ağustos’ta gerçekleşeceğini işaret ediyor. Etkinlikte Samsung’un beyaz eşya serisi dışında Galaxy Note 20, Note 20+ (veya Note 20 Ultra ) gibi akıllı telefonlar da tanıtılacak. Şirketin aynı zamanda iki yeni ileri teknoloji Android tableti , bir Android ve iOS uyumlu akıllı saati (Samsung Galaxy Watch 3) ve fasulye gibi şekil verilmiş kablosuz kulaklıkları piyasaya sürmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy Watch 3 ve kulaklıklar resmi olarak onaylandı

Samsung Galaxy Watch 3 ve kulaklıklar resmi olarak onaylandı

Tüm cihazların Ağustos ayının başında aynı anda piyasaya sürüleceği henüz tam olarak açık olmasa da, bir dizi yeni kanıt, orijinal Galaxy Watch’ın gecikmiş devamı ve Samsung’un 2020’nin ikinci yarıya hazırlık çalışmalarının başladığını gösteriyor.

Aynı zamanda resmi Galaxy Wearable uygulamasının (eski adıyla Samsung Gear) en son sürümünde XDA’nın Max Weinbach tarafından bulunan yayınlanmamış iki cihaza yapılan referanslar, birkaç önemli ayrıntıyı doğruladı gibi görünüyor.

Samsung görünüşe göre, üçüncü nesil Galaxy Watch Active ile fitness ağırlıklı bir yolda ilerlemek yerine, moda merkezli ikinci nesil Galaxy Watch’a geri dönmeyi planlıyor. Elbette bu da Galaxy Watch 3 olacaktır.

Ürün, geçen hafta Tayland’ın FCC eşdeğeri düzenleyici kurumun veritabanında listelenmişti. Son olarak aynı takma ad Galaxy Wearable uygulamasında da mevcut. Teknoloji ile ilgili herkesin görmesi için siyah beyaz yazıldığından, gizemli bir nokta kalması için çok az şüphe bırakıyor.

Geçtiğimiz birkaç aydaki tüm sızıntı ve söylentileri takip ettiğimizde, Samsung’un yanlışlıkla bu garip fasülye şeklindeki kablosuz kulaklıkları doğruladığını görmek güzel. Kulaklıkların adının ne olacağı henüz belli olmasa da Galaxy Buds Bean adının verilmeyeceği kesin. Kodlar üzerinde araştırma yapan yazılımcılar, Fasulye ile bağlantılı bir isim bulamasa da “buds_live” şeklinde bir referans bulabildi. Bu sebeple ürünün Galaxy Buds Live adı ile çıkması oldukça büyük bir ihtimal.

Eğer Unpacked etkinliğinin tarihi doğru çıkarsa, Ağustos ayının başında Samsun’un yeni nesil telefon ve kulaklıkları ile tanışmamıza çok az bir vakit kaldığını düşünmek mümkün. Sonuçta koronacirüs pandemisinden ötürü pek de parlak geçmeyen yılın dönemi için firma elbette bir çalışma yapacaktır.