Samsung, tabletlerine yeni bir üye daha ekledi. Galaxy Tab Active 3 olarak adlandırılan tablet, zorlu şartlara dayanacak şekilde tasarlandı. Toza ve suya dayanıklı tablet, IP68 sertifikasına sahip ve 1,5 metreye kadar mesafelerden düşmeye de dayanıklı. Samsung bu tableti için üç nesil Android güncellemesi sözünü de verdi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dayanıklı tablet ailesine uzun bir süre sonra yeni bir model ekledi. Galaxy Tab Active 3 olarak adlandırılan tablet, iki yıl önce piyasaya sürülen Galaxy Tab Active 2’nin güncellenmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Tablet, özellikle de saha çalışanları için üretildi.

Samsung Galaxy Tab Active 3 tanıtıldı!

8,0 inç ekrana sahip Galaxy Tab Active 3, kalbinde Samsung’un Exynos 9810 İşlemcisini barındırıyor. Bu işlemciye 4 GB RAM eşlik ediyor. Tabletin dahili depolaması 64 GB / 128 GB seçeneklere sahip. Depolama alanı microSD kart desteğiyle 1 TB’a kadar yükseltilebiliyor.

Samsung Galaxy Tab Active 3 tanıtıldı!

Parmak izi okuyucu veya yüz tanıma ile biyometrik kimlik doğrulama desteğine sahip tablet, görüntülü arama için 5 MP öne bakan kamera ve arkada genel fotoğrafçılık için 13 MP kamera ile geliyor. Wi-Fi 6 ve GPS gibi desteklere de sahip olan tablet, mobil veri erişimi olmasa da konum takibinin yapılmasına izin veriyor.

Samsung Galaxy Tab Active 3 tanıtıldı!
Su geçirmez S Pen

Galaxy Tab Active 3, 5.050mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. USB Type-C bağlantı girişine ve POGO pinlerine sahip olan tablet, bataryasıyla kullanılabildiği gibi bir adaptör aracılığıyla pilsiz bir şekilde de çalışabiliyor.

Samsung’un bu en yeni tabletinde Android 10 işletim sistemi bulunuyor. Samsung, tabletin kameralarının barkod okumaya uygun olarak optimize edildiğini belirtiyor. Galaxy Tab Active 3’ün LTE ve Wi-Fi versiyonları mevcut.

Samsung Galaxy Tab Active 3 teknik özellikleri

  • Ekran: 8.0 inç 1.920 x 1.080 piksel, IPS LCD
  • İşlemci: Samsung Exynos 9810
  • RAM: 4 GB
  • Depolama: 64 GB / 128 GB (microSD ile yükseltilebilir)
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Arka Kamera: 13 MP
  • Batarya: 5.050mAh
  • İşletim Sistemi: Android 10 DeX 
  • Ağırlık: 429 gram

Samsung Galaxy Tab Active 3, Avrupa ve Asya’daki belirli ülkelerde bugünden itibaren satışa sunulacak, diğer bölgelerdeki kullanılabilirliği daha sonra duyurulacak.