Galaxy S20 ailesinin en pahalı ve en üst seviye modeli olacak olan S20 Ultra, 6.9 inç boyutunda Dynamic AMOLED ekran ile geliyor. S20 Plus’ın ekranından yalnızca 0.2 inç büyük olan S20 Ultra, ekran çözünürlüğü tarafında herhangi bir avantaj sunmuyor. Keza tüm S20 modelleri 1440p+ çözünürlük ve 120 Hz’lik ekran tazeleme hızına, ayrıca HDR10+ desteğine sahip olarak geliyor. S20 Ultranın diğer telefonlardan ayrılan başlıca özelliği ise kamerasında bulunuyor.

Galaxy S20 ailesi tanıtıldı. İşte Galaxy S20 özellikleri ve fiyatı

Bugün ise Display Mate tarafından Galaxy S20 Ultra’nı incelendi ve ortaya çıkan sonuç, akıllı telefonlar içerisinde en başarılı sonuç olarak tarihe geçti. Görsel olarak kusursuzdan ayırt edilemiyor tabiri ile tanımlanan S20 Ultra’nın ekranı Galaxy S10’a kıyasla %14 daha parlak. Toplamda 1342 nit’a kadar yükselebilen S20 Ultra’nın ekranı, en düşük anda ise 2 nit’e kadar ışığını kısabiliyor, aynı zamanda da 24 bit renk desteği vermeye devam edebiliyor. Telefon Always on Mod’unda ise karanlıkta 1 nit’e kadar parlaklığı düşürebiliyor.

Kamera konusunda da iddialı olan S20 Ultra, tamı tamına 108 MP çözünürlüğünde ana sensöre sahip olan S20 Ultra, bu denli yüksek bir çözünürlük ile fotoğraflara yakınlaştırma yapıldığında oluşan pikselleşmelerin ve kalite bozulmalarının önüne geçiyor. Ayrıca “nona-pixel” adı verilen teknoloji sayesinde 9 ayrı pikseli tek bir pikselde birleştiren ve böylece 2.4µm’lik efektik piksel boyutuna ulaşan telefon, endüstride de bir ilke imza atmış oluyor. Ayrıca telefonun ana kamerası periskop yapısı ile 10 kata kadar hibrit optik zoom100 kata kadar da dijital zoom yapabiliyor. Bu sayede telefon adeta bir teleksopa dönüşüyor. Ayrıca dijital zoom yapıldığında da telefonun yapay zekası birçok fotoğrafı üst üste birleştirerek pikselleşmenin önüne geçmeye çalışıyor. S20 Ultra’nın kamerasının 8K video çekme kabiliyeti de bulunuyor.