Samsung, Samsung Galaxy S20 Tactical Edition’ı duyurdu. Samsung Galaxy S20 Tactical Edition, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) standartlarında üretildi.

Modern amiral gemisi akıllı telefonlar genellikle hassas olarak algılanıyor, ancak Samsung, Galaxy S20’nin tasarım ve güvenlik yetenekleriyle geliyor. Güney Koreli şirket, federal hükümet ve Savunma Bakanlığı’ndaki operasyonlar için özel olarak tasarlanmış yeni bir sürümünü duyurdu.

Samsung Galaxy TE (Taktical Edition) göreve hazır olmak için özelleştirilmiş yazılım ve özellikler sunmakta. Taktiksel uygulamaları desteklemekte. S20 TE, Samsung’un çok gizli üst düzey verileri bile güvence altına alabilmek için NSA standartlarına dayalı iki katmanlı veri şifrelemesi sağlayan bir Samsung Knox güvenlik özelliği olan DualDAR mimarisiyle gelecek.

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition: Askeri kullanım için cep telefon

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition: Askeri kullanım için cep telefon

Galaxy S20 TE’yi tasarlamak için Samsung, Savunma Bakanlığı ve ortaklarının geri bildirimleriyle çalıştığını söylüyor.

Samsung Electronics Amerika Genel Müdürü Taher Bahbehani cihazı şu şekilde özetliyor: “Galaxy S20 Taktik Sürüm, askere, sahalarına avantaj sağlayacak teknolojiyi sağlarken, BT ekiplerine kurulumu kolay, düzenlenmiş ortamlarının taleplerini karşılayan güvenli çözüm.”

S20 TE’nin sahip olduğu ilginç özellikler arasında gece görüş modu, operatörlerin gece görüşü giyerken kullanmasına izin veren bir LTE ve RF yayınını devre dışı bırakan gizli bir mod, masaüstü ortamında rapor yazmak için Samsung DeX ve “en sıkı düzenlenmiş sanayi gereksinimlerini” karşılayan savunma sistemi.

Bu, Samsung’un savunma sınıfı mobil güvenliğinden etkilendiği ilk örnek değil, sadece bir hafta önce şirket Galaxy S20’nin güvenli işlemcisine ışık tuttu ve kullanıcı verilerini fiziksel müdahalelere karşı nasıl koruduğunu detaylandırmıştı. Buna ek olarak, S20 yazılım düzeyinde gerçek zamanlı veri koruması sağlayan Samsung Knox kullanıyor. Samsung Galaxy S20 TE, 12 GB RAM ve 128 GB depolama alanı, One UI 2 ile Android 10 işletim sistemiyle gelecek ve 2020’nin üçüncü çeyreğinde “belirli kanallar aracılığıyla” piyasaya sürülecek.

Teknik özellikler

  • Ekran: 6.2 inç AMOLED (3200 x 1440 piksel)
  • Boyut: 68,6 x 152,4 x 7,6mm
  • Ağırlık: 162g
  • Batarya Kapasitesi: 4.000mAh
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865
  • RAM: 12 GB
  • Ön Kamera: 10 MP
  • Arka Kamera: 64 MP + 12 MP + 12 MP
  • Depolama: 128 GB (microSD kart ile 1TB’a kadar genişletilebilir)