Bir süredir Samsung Galaxy S20 Fan Edition söylentileri duyuyorduk ve şimdi cihaz resmiyet kazandı. Samsung yeni telefon için özel bir lansman etkinliği düzenledi. Galaxy S21 veya S30’un gelmesi uzun sürmeyeceğinden, S20 ve Note 20’den sonra şirketin ’20’ telefonlarının sonuncusu olabilir.

Galaxy S20 FE, şubat ayında piyasaya sürülen Galaxy S20’ye benzer bir tasarım ile geliyor. Aynı zamanda bazı açılardan Galaxy S10’un halefi de diyebiliriz.

Samsung Galaxy S20 FE’nin yeni telefonlardan ziyade şirketten daha eski cep telefonları satın alma eğiliminde olan ve bütçesi olan insanlar için heyecan verici bir beklenti haline gelmişti. Şirketin diğer 2020 telefonlarından biraz daha uygun fiyatlı ve ‘amiral gemisi’ demese de birçok üst düzey özelliğe sahip.

Samsung Galaxy S20 FE özellikleri

Ekran 6,5 inç Full HD+ çözünürlüğünde Super AMOLED teknolojisine sahip. S20 ailesinden alınan önemli bir özellik de 120Hz ekran yenileme hızı diyebiliriz. Ayrıca HDR10+ desteği de bulunuyor.

Samsung Galaxy S20 FE tanıtıldı: İşte özellikleri

4G Samsung Galaxy S20 Fan Edition’da bir Exynos 990 yonga seti bulunurken, 5G sürümü Qualcomm Snapdragon 865 yonga seti bulunuyor. Tipik olarak Samsung telefonlarında Avrupa ve Çin’de Exynos işlemci ve başka yerlerde Snapdragon yonga setleri kullanılıyor. S20 FE 1 TB’a kadar genişletilebilen 6 GB RAM ve 128 GB depolama seçeneğiyle geliyor.

S20 ailesinin diğer üyelerinde bulunan yüksek çözünürlüklü kameralar bu telefonda bulunmuyor. Arka kamera kurulumunda 12 MP ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera, 8 MP telefoto lens var. Akıllı telefon 3x optik yakınlaştırma imkanı sunarken, Samsung’un Space Zoom olarak adlandırdığı yüksek oranda yakınlaştırma işlevi ise 30x’e kadar destekleniyor.

Samsung Galaxy S20 FE, 25W hızlı şarj destekli 4.500mAh bataryaya sahip. Ayrıca, diğer cihazları şarj etmek için ahizeyi kablosuz şarj pedi olarak kullanmanıza olanak tanıyan 15W kablosuz şarj ve iki taraflı şarj, yani ters şarj da var.

En yeni sürüm Android 11’i değil, Android 10′u çalıştırıyor, ancak bu yazılımı çalıştıran hiçbir telefon henüz ortaya çıkmış değil. En yeni Samsung cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz?