Samsung Galaxy S20 Fan Edition’ın Snapdragon 865 yonga seti ile geleceğine dair haberler vardı. Şimdi ise SM-G780F model koduna sahip sürüm Geekbench’te bir Exynos 990 yonga setiyle göründü.

Geekbench veritabanı, Galaxy S20 Fan Edition’ın yerleşik 8 GB RAM’e sahip olacağını da ortaya koyuyor. SM-G781B model numarası olan S20 Fan Edition, daha önce Snapdragon 865 yonga seti ve 6 GB RAM ile Geekbench’te ortaya çıkmıştı.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition Geekbench'te göründü

Samsung’un Galaxy S20 Fan sürümü hakkında henüz bir haber yok, ancak söylentilere göre 2020’nin 4. çeyreğinde çıkacak. Yakın zamanda sızdırılan bir görüntü ile, akıllı telefonun Full HD + çözünürlüğe ve 120Hz yenilemeye sahip olduğu söylenen bir Infinity-O ekranı ortaya çıkmıştı.

Samsung Galaxy S20 Fan Edition tasarımı

Samsung Galaxy S20 Fan Edition Geekbench'te göründü

Görüntüye göre düz bir panel ile geldiğini söyleyebiliriz. Ekranın üst orta tarafında tek bir kamera deliği bulunuyor. İçindeki kameranın çözünürlüğü hakkında bilgi bulunmuyor. Cihazın üstünde bir hoparlör ızgarası var bulunuyor. Ses ve güç tuşlarının düğme yerleşimi mevcut S20 telefonlara göre değişmeden kalıyor.

Telefonun, 4.500mAh bataryaya sahip olması bekleniyor. Ayrıca toz ve su direnci için IP68 sertifikasına sahip olduğu güçlü söylentiler arasında yer alıyor.

Kutusundan Android 10 işletim sistemi ve hızlı şarj destekli 4.500mAh kapasiteli batarya ile çıkacak olan telefonun, 650 – 750 dolar arasında fiyata sahip olacağı söyleniyor. Bu ay içerisinde tanıtılıp satışa sunulacak diyebiliriz. Samsung Galaxy S20 Fan Edition resmi olarak tanıtıldığında tüm özelliklerini netleştirmiş olacağız.