Samsung Galaxy Note20 Ultra sızıntıları, 5 Ağustos Galaxy Unpacked etkinliğine kadar gelmeye devam edecek gibi. Son olarak, geliştirilmiş Exynos yonga seti tarafından desteklenen Note20 Ultra, Geekbench’ten geçti ve bize performansı hakkında bazı ipuçları veriyor.

Cihaz, daha önce görülen ve 12 GB RAM ile gelen aynı SM-N986B model numarasını taşıyor. Muhtemelen bir UI 2.5 ile Android 10‘u çalıştırıyor. Tek çekirdek testinden 928 puan ve çoklu çekirdek testinden 2.721 puan aldı. Bu puanlar, Exynos destekli Galaxy S20 Ultra ile karşılaştırılabilir, ancak Snapdragon 865 Plus işlemcili telefonlarda gördüğümüzün gerisinde kalıyor.

Samsung Galaxy Note20 Ultra, Exynos yonga seti ile Geekbench'te göründü

Samsung Galaxy Note20 Ultra, Exynos yonga seti ile Geekbench’te göründü

Geekbench web sitesi ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, Galaxy Note20 Ultra (Samsung SM-N986B model numarasıyla), tek çekirdekli testte 928 ve çok çekirdekli testte 2.721 puan almayı başardı. Geekbench listesi, Galaxy Note20 Ultra’nın, şirketin 12 GB RAM ile eşleştirilecek olan Exynos 990 işlemcisiyle birlikte geleceğini de doğruladı. Son olarak, Galaxy Note20 Ultra Exynos varyantı da en yeni Android 10 işletim sistemi ile kutudan çıkacak, bu da bir sürpriz olmayacaktır.

İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy Z Fold 2, piyasaya sürülmeden önce görüntülendi

Samsung, Galaxy S20 ailesini satışa sunulduğu pazara göre Snapdragon 865 ya Exynos 990 işlemci ile piyasaya sürmüştü. Exynos 990’lı Galaxy S20 modelleri, karşılaştırma testlerinde genel olarak Snapdragon 865’li modellerin gerisinde kalmıştı. Samsung bu en yeni modeliyle bizlere nasıl bir performans ve kullanıcı deneyimi sunacak merakla bekliyoruz. Cihaz, 5 Ağustos‘ta Galaxy Unpacked etkinliğiyle piyasaya sunulduğunda, hep birlikte görmüş olacağız.

Yaklaşan Samsung Galaxy Note20 serisi akıllı telefonlar hakkındaki düşünceleriniz neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.