Samsung Galaxy Note 20 sızıntıları hız kesmeden devam ediyor. Samsung’un önümüzdeki ay düzenleyeceği etkinlikte tanıtacağı yeni Galaxy Note 20’nin tasarımını açığa çıkaran görüntüleri ortaya çıktı. Samsung Galaxy Note 20 tasarımı, önceki modele göre bazı değişikler ile gün yüzüne çıkıyor.

Mobil sektördeki en son gelişmelerle ilgili güvenilir bilgiler paylaşan Ice Universe isimli Twitter kullanıcısı bu kez Samsung Galaxy Note 20’nin standart versiyonuna ait render görüntülerini paylaştı.

Ice Universe, Galaxy Note 20 serisinin Exynos 990 işlemcisini barındıracağını söylemişti. Cihazlarda kullanılacak Exynos ve Snapdragon işlemcisi ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilecek. En son, daha güçlü Exynos 992 işlemci taşıyacak haberleriyle sevindiren Note serisinin, Exynos 990 ile gelmesi bekleniyor. Bu durum bazı kullanıcıların canını sıkabiliyor. Çünkü telefonların bazı pazarlarda Snapdragon 865 ile değil, daha da güçlü ve en güncel olan Snapdragon 865 Plus ile geleceği belirtiliyor.

Samsung Galaxy Note 20 tasarımı ortaya çıktı

Yeni görüntülere baktığımızda, Note serisi akıllı telefonun ekrana gömülü parmak izi sensörüne sahip olduğu görülüyor. Arka tarafta dikdörtgen şeklinde üçlü kamera kurulumu barındıran akıllı telefonun selfie kamerası ise ekranın üst kısmının ortasındaki deliğe yerleştirilmiş.

Samsung Galaxy Note 20 tasarımı ortaya çıktı

Galaxy Note 20 ile Galaxy Note 10’unun yanyana bulunduğu görsele baktığımızda Note 20, Note 10’dan biraz daha uzun olmuş. Paylaşılan görüntüler, iki modelin boyut farklılıklarını ortaya çıkarıyor.

Samsung Galaxy Note 20 tasarımı ortaya çıktı

Note 20 önceki model Note 10’a göre ekran tarafında farklılıklar taşıyor. Köşeli kasada daha yuvarlak hatlı tasarım benimsenmiş. Note 20 Note 10’dan 1 santimetre daha uzun. Note 20 düz ekran ile geliyor ve bu ekranın 1080P 60Hz olacağı yönünde sızıntılar var.

Samsung, Galaxy Note 20 serisinin tanıtımını 5 Ağustos‘ta Galaxy Unpacked etkinliğinde yapacak. Güncel teknoloji haberleri için takip etmeye devam edin!