Samsung Galaxy Note 20 Plus ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Renderler, OnLeaks tarafından sızdırılan boyutlara dayanarak Pigtou tarafından oluşturuldu. Henüz tüm ayrıntılar mevcut değil ancak, bu yazı size cihazın tasarımı hakkında iyi fikirler verecek.

Bununla birlikte, kamera tasarımı biraz farklı, ancak sızıntı yapanlar bu tasarım hakkında net bilgiler vermiyor.

Note 20 Plus’ın boyutları Note 20’den biraz daha büyük. Cihaz 165mm uzunluğunda, 77.2mm genişliğinde ve 7.6mm kalınlığında. Bu, telefonun Note 20’den biraz daha uzun, daha geniş ve daha ince olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Note 20’ye göre ekran tasarımı, boyutu ve telefonu elinizde nasıl hissettiğiniz konusunda farklılıklar olacaktır.

Samsung Galaxy Note 20 Plus render görselleri paylaşıldı: Note 20’den daha büyük

Cihaz, Note 20 Plus’ın 2019’daki benzerlerinden daha büyük. Note 20’nin Note 10’dan önemli ölçüde daha büyük olması bekleniyor ve Note 20 Plus’ın Note 10 Plus ile benzer bir boyuta sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte, kalınlık açısından, Note 20 Plus, Note 10 gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Note 20 Plus render görselleri paylaşıldı: Note 20'den daha büyük

Samsung, son birkaç yıldır olduğu gibi bu yıl tasarımı pek değiştirmiyor. Note 20 Plus 6.9 “kavisli ekrana sahip olacak, Note 20 neredeyse düz ekranla gelecek. Note 20 gibi S-Pen de cihazın alt tarafında sol tarafa taşındı ve hoparlör ızgarasını da görebilirsiniz, USB Type-C bağlantı noktası ve alt kısımda gürültü önleyici mikrofon.

Telefonun önünde delik olup içerisinde ön kamerayı barındıracak. Arka kamera için iki kamera lensi, periskop lensi ve derinlik kamerası  (flaşın altındaki sensör ve küçük lens) vardır. Kamera modülü S20 Ultra’da olduğu gibi kasanın dışına sızacak, bununla birlikte kalınlık yaklaşık 10.7 mm olacak. Kilit ve ses düğmesi telefonun sağ tarafında.

Galaxy Note 20 Plus’ın bu yıl Ağustos ayında Note 20 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bazı kaynaklar iki telefonun erteleneceğini belirtiyor, ancak Samsung bu cihazlar için planlama yapmaya başlıyor ve Note 20’yi ertelemek istemiyor; bu yıl gelecek olan seriler, Covid-19 salgını nedeniyle uğrayacağı zararlar göz önüne alındığında. Bu tasarımla gelirse beğenir misiniz?

Kaynak