Samsung Galaxy M51, akıllı telefonu için sürekli haberler gelmeye devam ediyor. Şimdi ise yeni bir sızıntı, telefonun 64 MP ana kameraya sahip olacağını iddia ediyor. Bu ana sensöre, sızıntıya göre ultra geniş açılı lensli 12 MP bir sensör eşlik edecek. Rapor ayrıca Galaxy M51’in arkada toplam dört kameraya sahip olabileceğini ve Samsung’un amiral gemisi telefonlarında görülen Single Take özelliği ile gelebileceğini belirtti.

SamMobile tarafından aktarılan bilgilere göre, Samsung Galaxy M51 64 MP birincil sensör ve ultra geniş açılı lense sahip 12 MP sensör ile geldiği söyleniyor. Bu iki sensöre, biri makro, diğeri ise derinlik sensörü eşlik ettiği söyleniyor.

Samsung Galaxy M51 'in kamera özellikleri sızdırıldı!

Raporda Galaxy M51’in üç ile on saniye içinde 14 adede kadar fotoğraf ve video çekmek için AI kullanan Single Take kamera özelliği ile gelebileceği belirtiliyor. Bunun nedeni, yaklaşan Samsung Galaxy M31s ve Galaxy M51’in 64 MP kamera taşıdığı söylentileri. Samsung, Galaxy M31s Single Take özelliğine sahip 64 MP bir kameraya sahip olacağını zaten doğruladı, bu yüzden Galaxy M51’in de aynı özelliği taşıyacağı tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy M51 ‘in kamera özellikleri sızdırıldı!

Sızıntılara ek olarak, telefonun 15W şarj ile 7.000mAh gibi bir devasa bataryaya sahip olabileceği belirtiliyor. Daha önceden, Samsung Galaxy M41’in 6.800mAh batarya ile geleceği bildirilmşti, ancak telefonun geliştirilmesinin şirket tarafından durdurulduğu söylendi. Ancak, bu büyük bataryanın Galaxy M51 ile gelmesi muhtemel.

İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy Note20, Mistik Yeşil rengiyle sızdırıldı

Geekbench’te yer alan bilgilere göre Galaxy M51 Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 675 yonga setinden güç alıyor. 8 GB RAM ile gelecek olan telefon, kutudan  Android 10 ile çıkacak. 6,5 inçlik AMOLED ekranla gelecek olan telefonda delikli ekran tasarımının olacağı söyleniyor. Arka tarafta üçlü ana kamera kurulumu bulunacak olan M51’de fiziksel parmak izi okuyucusu yer alacak.