Galaxy serisi hız kesmeden ürün yelpazesini çeşitlendirmeye devam ediyor. Şimdi ise yakın zamanda tanıtılan M01 modeli cihazın farklı sürümü daha geleceği yönünde güçlü iddialar var. Samsung Galaxy M01s ne gibi özelliklere sahip olacak?

Samsung, yeni bir M01s üzerinde çalışıyor. M01s, şimdi ise TUV Rheinland tarafından onaylandı. Daha önce Wi-Fi Alliance tarafından onaylanan akıllı telefon 3.900mAh bir pille gelecek.

Samsung Galaxy M01s, 3.900mAh pil ile onaylandı!

TUV Rheinland‘ın web sitesinde listelenen Samsung Galaxy M01s ‘in diğer özellikleri gösterilmiyor, ancak akıllı telefon Mayıs ayında Geekbench‘ten geçmişti ve bu süreçte kilit özelliklerini ortaya koymuştu.

Listede ayrıca cihazın hızlı şarjı desteklemeyeceği de onaylanıyor. Ne yazık ki cihazın özellikleriyle ilgili kesinleşmiş bilgi veya alınmış sertifika, şuan için yok.

Samsung Galaxy M01s özellikleri neler olacak?

Samsung Galaxy M serisinin çoğu fiyat segmentinde 100 $ – 300 $ arasında değişiyor. Özellikle Orta Doğu’da çok satan modeller oldu. Bu yıl Galaxy M21 ve Galaxy M31 gibi akıllı telefonların lansmanını görmüştük.

Samsung Galaxy M01s, 3.900mAh pil ile onaylandı!
Galaxy M01

Galaxy M01s modeli, en son Geekbench ve Wi-fi Alliance sertifika sitelerinde özellikleri sızdırılmıştı. Bu telefon, SM-M017F ve SM-M017F kod adları ile birlikte iki model olarak karşımıza çıkacak.  Buna ek olarak, Geekbench listelemesinde görülen bu cihaz,  Android 9.0 işletim sistemi ve OneUI arayüzü ile gelecek. Cihazın ilerleyen zamanlarda Android 10 sürümüne de güncelleneceği de söylentiler arasında.

Sekiz çekirdekli işlemci ve 2GHz hıza sahip olan Samsung Galaxy M01s, gücünü MediaTek’in Helio P22 yonga setinden alacak. Depolama olarak, 32 GB dahili depolama ve 3 GB RAM ile desteklenecek. Cihazın depolaması microSD kart ile artırılabilecek.

Tasarım tarafında M01s hakkında çok fazla bilgi yok. Sızdırılan bazı bilgilere göre cihaz, 19: 9 en boy oranına sahip 720 × 1560 çözünürlüklü, damla çentikli bir ekrana sahip olacak. Kamera tarafında, arkada 13 + 2 MP lense ve önde ise  5 MP bir selfie kamerasına yer verecek.

Galaxy M01s ile ilgili ayrıntılar şu anda az, ancak önümüzdeki günlerde veya haftalarda daha fazla şey duyacağız gibi.

Kaynak