Galaxy Fold’un yerini alacak yeni model Samsung Galaxy Fold 2 için bugün önemli bir gelişme oldu. Güney Koreli bir satış kanalına göre Samsung, Galaxy Fold 2’nin seri üretimi için tedarikçileri seferber etmeye başladı.

Bir endüstri uzmanına göre, şirket bir sonraki katlanabilir telefonu için bileşen sipariş etmeye başladı. Cihaz yakında seri üretime girecek.

Samsung Galaxy Fold 2 yakında seri üretime giriyor

Yeni akıllı telefon çok yakında seri üretime girecek. Galaxy Fold 2’nin Ağustos ayında Galaxy Note 20 ile birlikte tanıtılması ve cihazın kullanıcılara Eylül ayında ulaştırılması beklenenler arasında.

Samsung Galaxy Fold 2 özellikleri neler olacak?

Galaxy Z Flip’in aksine, Galaxy Fold 2 gerçek bir amiral gemisi telefonu olacak. Ana ekranı 7.59 inç ebatlarında ve 120Hz yenileme hızını destekleyecek. Ekranın özçekim kamerayı barındıran bir delik açması bekleniyor. Cihaz muhtemelen S-Pen ile de uyumlu olacak. Ayrıca, çizilmelere karşı fazla dayanıklı olmayan polyamid (PI) plastiği yerine Galaxy Z Flip’deki ultra ince camı kullanacak. Ön ekranın 6.23 inç olacağı ve telefonun çift ​​optik görüntü sabitleme ile üçlü bir kamera kurulumuna (12MP + 16MP + 64MP) sahip olacağı bildirildi.

Samsung Galaxy Fold 2 fiyatı ne olacak?

Samsung, görünüşe göre bu yıl 3 milyon adede kadar satış beklentisinde. Türkiye’de satışa sunulmayan Galaxy Fold, 500.000 adet satmıştı. Fiyatı düşürmek şirketin bu hedefe ulaşmasına yardımcı olabilir.

Katlanabilir ekranlar hala yeni bir teknoloji ve maliyetlerin önemli ölçüde düşmesi biraz zaman alacaktır. Ancak bu yıl, Samsung fiyatı sadece 100 dolar düşürecek, bu da cihazın muhtemelen 1.880 dolardan başlayacağı anlamına geliyor.

Bu fiyatlar bile günümüze göre bir hayli yüksek fiyatlar. Akıllı telefon piyasasında birçok marka rekabet içerisinde. Samsung bu modelle hedefine ulaşabilecek mi? Satışa sunulduğunda görmüş olacağız.