Gelecek sene tanıtılması beklenen Samsung Galaxy A72 modeli hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı. Buna göre A72’nin arkasında beş adet kamera görebiliriz.

Samsung, son zamanlarda hem orta sınıf hem de giriş seviyesi Galaxy A serisi telefonların özelliklerinde önemli güncelleştirmeler yaptı. Özellikle Galaxy A51 ve A71 iyi satış rakamlarına ulaşmıştı. Olumlu tepkilerden cesaret alan Samsung, haleflerine özellikle kamera tarafında bazı ciddi yükseltmeler yapmak istiyor. Güney Koreli The Elec’in raporuna göre, Samsung Galaxy A72 beş arka kameraya sahip olacak.

Samsung Galaxy A72 beşli kamera kurulumuyla gelecek

Samsung Galaxy A72’nin arka kamera kurulumunda, 12 MP ultra geniş açılı lensin yanında 64 MP ana kamera olacağı bildiriliyor. Portre çekimler için 5 MP makro kamera ve 5 MP derinlik sensörü de olacak. Son olarak, cihaz ayrıca 3x optik zoom çıkışı sağlayacak optik olarak stabilize edilmiş 8 MP telefoto kameraya sahip olacak.

Samsung Galaxy A72 beş kameraya sahip olacak
Samsung Galaxy A71

Galaxy A72’nin ön tarafında 32 MP selfie kamera olacağı söyleniyor. Samsung’un 2021’in ilk yarısında Galaxy A72’yi piyasaya süreceği de söylenenler arasında. Bununla birlikte, bunların Samsung’un bu ayın başlarında duyurduğu daha küçük 0.7μm pikselli yükseltilmiş görüntüleme sensörleri olup olmadığı veya piyasada halihazırda mevcut olan Samsung akıllı telefonlarına takılan eski sensörler olup olmayacağı belirsiz.

Galaxy A52 modeli için ise, tıpkı selefi gibi arkada dörtlü bir kamera kurulumuna sahip olacağı aktarılıyor. Galaxy A52’nin kamera donanımı ile ilgili detaylar şu anda sınırlı olsa da, Samsung muhtemelen daha rekabetçi olması adına sensörleri yükseltebilir.

2021 yılının ilk çeyreğinde duyurulması beklenen bu akıllı telefonun diğer donanımsal özellikleri hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S20 FE tanıtıldı: İşte özellikleri