Redmi Note 9 serisinin halefi olacak Redmi Note 10 hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Xiaomi, bu model için çalışmalara başlamış durumda.

Karşılaştırma sonuçları, Redmi Note 10’un MediaTek Dimensity 820 yonga setinden güç alacağını ortaya koydu. Digital Chat Station bunu doğruluyor ve ayrıca Dimensity 720 kullanan başka bir Redmi cihazı daha geleceğini ekliyor. İkinci cihazın “Redmi 10” olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Adlandırmayı Note 10 ve Note 10 Pro olarak da görebiliriz. Bu arada 5G bağlantılı ilk Redmi Note telefonu olacak.

Redmi Note 10 Dimensity işlemciye sahip olacak
Redmi Note 9

Alternatif olarak, ikinci cihaz uygun fiyatlı Redmi 10 cihazı olabilir. Telefonlar, sadece Çin’e özel olan Redmi 10X 5G telefonundan farklı olacak. Bu MediaTek Dimensity 820 ve 720 yonga setine sahip olacak modeller küresel pazara gelecek.

Redmi Note 10 Dimensity işlemciye sahip olacak

Redmi Note 10, daha önce de Dimensity 820 yonga seti ile gündeme gelmişti. Bu açıdan artık işlemcisi yüzde 100’e yakın oranda netleşmiş olan cihaz, söylentilere göre 8 GB RAM’e sahip olacak ve kutusundan Android 10 ile çıkacak.

Ağustos ayında MediaTek, 2020 yılı üçüncü çeyrekte Dimensity yonga setlerini global olarak piyasaya sürme planlarını duyurdu. Yonga setleri muhtemelen Note 10 serisi gibi telefonların yanı sıra diğer markaların akıllı telefonlarıyla da hayat bulacak.

İlginizi çekebilir; Redmi Note 9 Pro ile ilgili şaşırtıcı bir gelişme yaşandı

Ayrıca Redmi, web sitesinde giyilebilir cihazın birkaç özelliğiyle ilgili bir ürün sayfası yayınladı. Redmi Smartband, uzun pil ömrüne sahip renkli bir ekrana sahip olacak. Giyilebilir cihaz kalp atış hızını takip edecek ve bileklere ışık tutacak. Redmi muhtemelen kullanıcıların, Smartband’ın kayışlarını özelleştirmesine de izin verecek.

Kaynak