Redmi G oyun dizüstü bilgisayarı 14 Ağustos’ta tanıtılacak. Xiaomi’nin alt markası Redmi, Weibo hesabı aracılığıyla yeni dizüstü bilgisayarının duyurusunu yaptı. Redmi G, 13, 14 ve 16 inç boyutlarında RedmiBook dizüstü bilgisayar serisine sahip olan markanın ilk oyun dizüstü bilgisayarı olacak.

Tanıtım posterinden, Redmi’nin mat bir yüzeye sahip oyun dizüstü bilgisayarı için tamamen siyah bir renk teması seçtiği açıkça görülüyor. Sağ ve sol tarafta ince çerçeveler ve üstte biraz daha kalın bir çerçeve var. Alt kısım ise alıştığımız diğer tasarımlara sahip. Redmi G’nin ayrıca ısıyı etkili bir şekilde dağıtmak için gelişmiş bir soğutma sistemini de duyurması bekleniyor.

Redmi G tasarımı

Weibo’daki Redmi hesabı, lansman ayrıntılarının yanı sıra, GizmoChina tarafından bildirildiği üzere bir teaser görüntüsü aracılığıyla Redmi G dizüstü bilgisayarı kendini gösterdi. Yeni cihaz tamamen siyah renkte mat bir yüzeye ve ısıyı dağıtmak için yeterli alan sağlamak üzere geniş havalandırma deliklerine sahip gibi görünüyor. Ayrıca geniş bir dokunmatik yüzeye sahip tam boyutlu bir klavyeye de sahip olabilir. Teaser, bir kulaklık girişi ve USB bağlantı noktalarını da gösteriyor.

Redmi, G oyun dizüstü bilgisayarını tanıtacak

Yeni Redmi oyun dizüstü bilgisayarı, muhtemelen ince ve hafif bir dizüstü bilgisayar olmayacak. Yüksek kaliteli orta kalınlıkta bir kasa ile gelecek gibi.

Xiaomi, Redmi markası altında RedmiBook 14 II, RedmiBook 14 Pro ve RedmiBook 13 Ryzen Edition dizüstü bilgisayarlar gibi modellere zaten sahip ancak Redmi G, markanın ilk dizüstü oyun bilgisayarı olacak. Bununla birlikte Çinli şirket, özel grafiklere ve 144Hz ekrana sahip PC oyuncuları için bir seçenek olarak Mi Gaming dizüstü bilgisayarına sahip.

Mi Gaming dizüstü bilgisayar, Intel Core 9. nesil işlemci, harici Nvidia ekran kartı (NVIDIA GeForce GTX 1660Ti), 8 GB DDR4 RAM, 512 GB PCIe SSD ile geliyor. 15.6 inç ekran 144Hz ekran yenileme hızını destekliyor. Redmi G 14 Ağustos’ta tanıtıldığında özellikleri netleşmiş olacak.