Realme, kısa bir süre içerisinde tanıtacağı telefonu Realme X3 SuperZoom ‘un yeni özelliklerini ortaya çıkardı. Şirket cihazla ilgili işlemci modelini ve yüksek ekran yenileme hızına sahip olacağını belirtirken bir de fragman yayınladı.

Realme X3 SuperZoom modelinin lansmanına sayılı günler kala, şirket bu akıllı telefon hakkında bilgiler vermeye devam ediyor. Bazı özelliklerin yanı sıra, Realme’nin yayınladığı fragman sayesinde cihazın tasarımını daha yakından görme şansımız oldu. 26 Mayıs tarihinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Yayınlanan görsellere göre işlemcisi: Snapdragon 855+

Şirket, X3 SuperZoom‘un 517.743 AnTuTu puanıyla bu işlemciyi kullanan cihazlar arasında birinci sırada olduğunu belirtti.

Realme X3 SuperZoom için yeni özellikler açıklandı

Bu yeni gelecek akıllı telefon Snapdragon 855+ yonga setinde çalışacak ve şirket, söz konusu bu SoC’yi çalıştıran bir telefon için en yüksek AnTuTu puanına sahip olacağını belirtti. Burada bazı yazılım optimizasyonlarına sahip. Realme bu işlemci ile en yüksek verimlilik elde etmek için geliştirmeler yapmış. Ekran önceden söylendiği gibi 120Hz‘lik bir panele sahip olacak ve muhtemelen cihazın parmak izi okuyucusu, ekranın içine yerleştirilmek yerine yan tarafına yerleştirilecek.

Realme X3 SuperZoom için yeni özellikler açıklandı

Realme’nin cihaz hakkında ortaya çıkardığı özelliklerden bir tanesi de 60x zoom desteğiydi. Cihazda bulunacak olan 60x yakınlaştırma yeteneğine sahip olan 13 MP periskop lensin yetenekleri geçtiğimiz günlerde paylaşılan 3 adet fotoğrafta gösterilmişti.

Realme X3 SuperZoom için yeni özellikler açıklandı

Videoya gelince, Realme X3 SuperZoom‘un arka tarafında dikey şekilde bir kamera kurulumu bulunuyor. İki ön kamera, ekranın sol üst kısmında delik şeklinde tasarlanmış. Günümüzde bir çok telefon üreticisi bu tarz tasarımlı telefonlar üretiyor. Bu model mavi ve beyaz renk seçenekleriyle gelecek.

Genel olarak baktığımızda Realme, bu sene amiral gemilerinde kullanılacak olan Snapdragon 865 işlemcisinin yerine geçen yılın işlemcisini kullamış. Bunun daha uygun fiyatlı telefon çıkarmak için atılmış bir adım olduğunu düşünüyoruz. Realme akıllı telefon pazarında bir çok modeliyle yükselmeye devam ediyor. 26 Mayıs tarihinde resmi tanıtımı yapılacak olan bu cihazın tüm özellikleri netlik kazanmış olacak. Bu model hakkındaki görüşleriniz neler?