Realme bugün “Leap To Next Gen” AIoT etkinliğinde, Buds Air Pro ve Buds Wireless Pro olarak adlandırılan kablosuz kulaklıklarını tanıttı.

Hindistan’da gerçekleştirilen etkinlik ile iki yeni kablosuz kulaklık modeli Buds Air Pro ve Buds Wireless Pro kulaklık duyuruldu. Buds Air Pro, tam kablosuz kulaklıkken, Buds Wireless Pro ise boyundan bağlı bir kablosuz kulaklık olarak karşımıza çıkıyor.

Realme Buds Air Pro

Realme, Buds Air Pro’nun 35dB’ye kadar gürültü engelleme sağladığını, FeedBack Mikrofonuyla kulakların içindeki ve dışındaki ortam gürültüsünü toplayan ve iptal edici ses dalgaları oluşturan FeedForward Mikrofonu kullanılarak elde edildiğini belirtti.

Realme, Buds Air Pro ve Buds Wireless Pro kulaklıklarını tanıttı

Buds Air Pro, çevrenizden haberdar olmanızı sağlayan ortam sesini dinlemenizi sağlayan bir Transparency Mode ile birlikte geliyor. Aramalar sırasında daha net konuşmalar için, çevredeki gürültüyü azaltan Çevresel Gürültü Engelleme özelliği de bulunmakta.

Kulaklık LDAC desteği ve oyun modu gibi özellikler sunuyor. Oyunlar için düşük gecikme modu (94ms), tek şarjla 25 saat kullanım süresi, 10mm ses sürücüsüne sahip kablosuz kulaklık, 39,5 gram ağırlığındaki şarj kutusu ve 486mAh pil ile birlikte geliyor.

Realme, Buds Air Pro kulaklıklarını tanıttı

Buds Air Pro’nun diğer özellikleri arasında Smart Wear Detection, Bluetooth 5.0, Google Fast Pair, IPX4 su direnci, Oyun Modu ve Bass Boost + Modu (ekstra bas için) bulunuyor.

Realme Buds Wireless Pro

Buds Wireless Pro, geçen yıl duyurulan Buds Wireless üzerinden yükseltmelerle geliyor. Buds Air Pro gibi 35dB’e kadar gürültü engelleme özelliğine sahip olan kulaklık, 13,6mm’lik ses sürücülerine sahip.

Realme, Buds Air Pro ve Buds Wireless Pro kulaklıklarını tanıttı

Oyun Modu ile 119ms gecikme sunan kulaklık 33 gram ağırlığında ve IPX4 sertifikasıyla suya dayanıklı. Buds Air Pro gibi, Buds Wireless Pro da Bass Boost + Modu ile geliyor.

Realme kablosuz kulaklık

Buds Wireless Pro aktif gürültü engelleme özelliği açıkken 16 saat, kapalıyken ise 22 saate kadar müzik çalma imkanı sunan 160mAh değerinde bir pille geliyor. Sony LDAC Yüksek Çözünürlüklü Ses desteğine de sahip olan kablosuz kulaklık5 dakikalık şarj ile 100 dakika kullanım imkanı sunuyor ve 1,5 saatte tam şarj olabiliyor.

Buds Air Pro, 68 dolar fiyat etiketine sahipken; Buds Wireless Pro ise, 55 dolar fiyat etiketine sahip.