Realme 7i, 17 Eylül tarihinde resmiyet kazanacak. Telefonun temel özellikleri ve görselleri piyasaya sürülmeden önce çevrimiçi olarak sızdırıldı. Şimdi ise telefonun Geekbench’te daha fazla ayrıntılı özellikleri ortaya çıktı.

RMX2103 model numaralı bir Realme telefonu Geekbench listelemesinde göründü. Venkatesh Babu.G, modelin yaklaşmakta olan Realme 7i olduğunu öne sürüyor. Telefon, Android 10 işletim sistemi ve 8 GB RAM‘e sahip olacak şekilde listelendi.

Akıllı telefon, temel frekansı 1.8GHz olan Bengal kod adlı sekiz çekirdekli bir işlemci ile birlikte gelecek. Bu bilgilere göre muhtemelen cihaz, kalbinde Qualcomm Snapdragon 662 yonga setini barındıracak. Geekbench skorlarına geldiğimizde ise tek çekirdekli test sonucu 1.516 ve çok çekirdekli test sonucu ise 5.420 puan olarak kaydedilmiş.

Realme 7i modelinin beklenen özellikleri

Realme 7i Geekbench test sonuçları ortaya çıktı

Realme 7i’nin daha önce sızdırılmış görüntülerine göre ön kamera, ekranın sol üst kenarına yerleştirilmiş. Telefonun, arkaya monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı ile arkada dörtlü bir kamera kurulumuna sahip olduğu görülüyor. Şampanya ve Yeşim olmak üzere iki renk seçeneğiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Realme 7i Geekbench test sonuçları ortaya çıktı

İlginizi çekebilir; Sony Xperia 5 II tanıtım videosu lansmandan önce sızdırıldı

128 GB depolama kapasitesi ile satılacak olan modelin 1600 x 720 piksel çözünürlüğe sahip 6,5 inç LCD ekranı ve 90Hz tazeleme hızına sahip olacağı bilinen özellikler arasında yer alıyor.

Dörtlü arka kamera kurulumunun 64 MP bir ana kamera, 8 MP ikincil sensör ve iki ek 2 MP sensör içermesi bekleniyor. Selfie kamerasının ise 16 MP olacağı söylentiler arasında. Ek olarak cihazın, 18W hızlı şarj destekli 5.000mAh bir pil ile gelmesi bekleniyor.

Lansman etkinliği, Realme’nin sosyal medya kanallarında 17 Eylül‘de başlayacak bir canlı yayında gerçekleşecek.

Kaynak