Razer Arctech Slim inceleme: Daha çok oyuncu aksesuarları ile bildiğimiz Razer firması son yıllarda ürün gamını bir hayli genişletmiş durumda. kendi markasını taşıyan telefonu, bilgisayarı, kulaklıkları derken firmanın odaklandığı noktalardan birisi de cep telefonu aksesuarları oldu. Biz de firmanın telefonlar için özel olarak tasarladığı Razer Arctech Slim kılıfını bir süredir deniyoruz. Bu yazımızda da bu kılıfın özelliklerinden bahsedeceğim.

Öncelikle benim kullandığım model iPhone 11. Bu model ile uyumlu kılıflar dışında iPhone X serisi ile güncel iPhone modelleri için bu kılıfı bulmak mümkün. Tam listeyi saymak gerekirse Razer Phone 2 modeli ile birlikte iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone Xs Max modellerinin desteklendiğini görüyoruz. Bu kılıfların Pro modelleri daha sağlam bir yapıda ve daha yüksekten düşmelere karşı telefonunuzu koruyor. Ayrıca kılıf için tuş takımını tamamen kaplayan bir yapı ile birlikte bu kısımların açık bırakıldığı bir tasarım da kullanılmış. Benim kullandığım modelde tuş takımları açık bir şekilde tasarlanmış.

Razer Arctech Slim İnceleme

Razer firmasının üretmiş olduğu ilk kılıf özelliğini de taşıyan Razer Arctech Slim serisi telefonu korumanın yanı sıra başlıkta da belirttiğim gibi farklı özelliklere de sahip. Tuş takımı, kamera ve alt kısımdaki açıklık dışında kılıf tasarımında ilk dikkatimizi çeken nokta arka kısımdaki havalandırma delikleri oluyor.

Telefonunuzu soğutan kılıf

Mikrofiber astar ile birlikte thermaphene teknolojisinin kullanıldığı bu kısım telefonunuzun daha az ısınmasına yardımcı oluyor. Isıyı yayan bu sistem sayesinde yapılan testlerde telefonu 6 dereceye kadar daha soğuk tuttuğu rapor edilmiş. Bu da özellikle oyun oynarken ya da yoğun kullanımda gerçekten önemli bir değer. Zaten telefonu kullanırken çok sıcak havalarda bile serin bir yapıda olduğunu fark ediyorsunuz. Bu da elinizin terlemesi gibi problemleri de ortadan kaldırmış.

Razer Arctech Slim İnceleme

Razer logosu ve firmanın yeşil tonları ile süslenen bu kılıf ısıyı yayma dışında koruyucu bir yapıda tasarlanmış. Hatta kılıf ile kullanırken telefonu sağlam bir şekilde düşürdüm. Cebimden çıkarırken fayans zemine düştü. Neyse ki üst kısımdan sekti ve o şekilde telefon yere düştü. Bu nedenle herhangi bir hasar olmadı. Alt kısımdaki açıklıktan dolayı bu kısımdan sekse muhtemelen bir ezilme ile karşılaşabilirdim. Ben çok fazla telefon düşüren biri değilim, biraz şansın yardımı ile hasarsız kurtardığımı söylemem gerekiyor. Ama telefonu biraz hor kullanıyorsanız Slim yerine Arctech Pro modellerini tercih edebilirsiniz.

Razer Arctech Slim İnceleme

Son olarak kılıfın kablosuz şarj için bir engel teşkil etmediğini de belirtmem gerekiyor. Sonuç olarak Razer Arctech Slim hem kullanım hem de şıklık anlamında başarılı bir kılıf olmuş. Fiyatının ise Slim modeller için 30$, Pro modelleri için ise 45$ civarında olduğunu görüyoruz. Normalde çok uygun olması gereken bu modeller tabi ki ülkemizdeki kur göz önne alındığında biraz uçuk kalıyor. Eğer tasarımı ile birlikte şık bir kılıf arıyorsanız ve elinizi cebinize yeteri kadar atabiliyorsanız Razer Arctech modellerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.