PUBG Mobile uzun bir aradan sonra büyük bir güncelleme alıyor. Oyun erken erişimden tam sürüme geçiş yapıyor. Haritalar ve arayüz baştan aşağıya yenileniyor.

PUBG Mobile’in 2018 Yılında Android ve iOS platformlarına çıkışından sonra Mobil Oyun Sektörü oldukça büyük bir değişime gitmişti. Sadece Casual oyunlardan ibaret olan Mobile Oyun Sektörü, Tencent sayesinde büyük bir sıçrama yaşamıştı. Uzun bir ara sonra PUBG Mobile tekrardan büyük bir güncelleme alacak. Bu güncelleme ile birlikte oyun tam sürümüne kavuşacak ve oyunun optimizasyonu bir üst seviyeye taşınacak.

İlginizi çekebilir; PC oyunculuğu Koronavirüsten ne kadar etkilendi?

PUBG Mobile 1.0 güncellemesi

Tencent, PUBG Mobil Küresel Şampiyonası öncesinde oyunculara büyük bir sürpriz yapmayı planlıyor. 8 Eylül’de PUBG Mobile Tam Sürümüne kavuşuyor. PUBG Mobile 1.0 güncellemesi ile birlikte oyuna çok ciddi değişiklikler yapılacak. Bunların başında uzun bir süredir PC ve Konsollarda bulunan Erangel haritasının 2.varyasyonu Erangel 2.0 bulunuyor. Ayrıca yayınlanan detaylar arasında FPS’te yüzde 30’a varan artış ve gecikmede ise yüzde 76’lık bir düşüş yaşanacağı söyleniyor. Aynı zamanda oyunun Lobi ekranı ve arayüzü de tamamen baştan aşağı yenilenmiş durumda.

Yeni sürüm ile birlikte grafiklerde de değişikliğe gidilmiş durumda. Oyunun ışıklandırması ve genel grafik kalitesi eskiye nazaran çok daha güzel duruyor. Skybox olarak adlandırdığımız Gökyüzü, çimenler, dağlık ve arazilik alanlar yepyeni bir görünüme kavuşuyor. Birinci şahıs modunda ise silah modelinin FOV’u daha iyi optimize edilmiş durumda. Yani ekranın büyük bir bölümünü artık silah kaplamıyor ve görüş açınız daha da iyileşiyor.

PUBG Mobile 1.0 güncellemesini resmi olarak göreceğimiz ilk turnuva PUBG Mobil Küresel Şampiyonası olacak. PUBG Mobil Küresel Şampiyonası, Başta Çin olmak üzere, Amerika, Avrupa, Güney Asya, Güneydoğu Asya, Orta Doğu’dan gelecek takımlar ile gerçekleşecek. Ve en iyi PUBG Mobile takımı bu turnuva sonrası belli olacak. Toplam ödül 2 Milyon Dolar olacak. Ve turnuvanın resmi sponsoru, Snappdragon işlemcileri ile tanıdığımız Qualcomm Technologies olacak. PUBG Mobile

PUBG Mobile 1.0 Güncellemesi ile gelecek dikkat çeken yenilikler

  • Yüzde 30’a kadar Performans artışı olacak ve Gecikmeler %76’ya kadar düşecek.
  • Erangel 2.0 haritası sonunda PUBG Mobile’e geliyor.
  • Ortama göre ikonların daha iyi bir görünüş için renkleri değişecek.
  • Lobi ve arayüz baştan aşağıya yenileniyor.
  • Silah ve Paraşüt animasyonları değişiyor.
  • Harita indirmek artık daha kolay.
  • Bazı ses efektleri iyileştirildi.

PUBG Mobile’in 1.0 Güncellemesini hemen indirin (Beta)

Buraya Tıklayın