Çin’de ortaya çıkan ve 100’e yakın kişinin ölümüne neden olan Corona Virüsü, teknoloji ve oyun şirketlerini de etkilemiş gözüküyor. Dünyaca ünlü Battle Royale oyunu PUBG, Nisan ayında gerçekleştirilecek olan PGS: Berlin etkinliğini, Corona virüsü dolayısı ile erteleme kararı aldı. PUBG Corporation‘dan yapılan resmi açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

PUBG Corona virüsü dolayısı ile etkinliğini erteleme kararı aldı

“PUBG Corporation, son zamanlarda Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir sağlık tehditi olarak ilan edilen Coronavirüs’ün yayılmasını aktif olarak izliyor. 

Oyuncularımızın, çalışanlarımızın ve taraftarlarımızın sağlığının ve güvenliğinin en önemli önceliklerimiz olması sebebiyle, Nisan ayındaki PGS: Berlin etkinliğini erteleme kararını almak bizim için zor bir süreçti. Bölgesel elemelerin tarihlerinde ve saatlerinde de ayrıca değişikliğe gidilebilir. 2020 yılında dört PUBG küresel espor etkinliğini gerçekleştirme planımız halen geçerlidir ve PGS: Berlin’in ne zaman düzenlenebileceğine ilişkin seçenekleri aktif olarak araştırıyoruz.

Espor hayranları, oyuncular ve ekip için en iyi seçenekleri gözden geçirdikten sonra güncellemeleri paylaşacağız. Bu süreçte gösterdiğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.”