Bu sene PlayStation 5’i çıkaracak olan Sony’nin, bir konsolu ne kadar sürede ürettiği ortaya çıktı. Sony, geneli robotlardan oluşan, üretim açısından üst düzey verimli tesisiyle 30 saniyede bir konsol üretebiliyor.

Sony’nin üst düzey verimli montaj fabrikaları üretimi en üst düzeye çıkarıyor ve 2020-2021’de PlayStation 5 konsol kullanılabilirliğini hızlandırabilir. PlayStation 5 üretim süresi, 30 saniye ile ciddi bir teknolojinin olduğunu ispatlıyor.

Konsol, bu sene sonunda dünya genelinde satışa sunulacak. Şirketin yeni konsolunun üretimi konusunda Japonya’daki de üretim tesisi oldukça önemli bir rol oynayacak. Bu tesiste, PlayStation 5 konsolunun da üretimi olacak.

PlayStation 5 üretim süresi 30 saniye
Fotoğraf: Nikkei Asian Review

PlayStation 5 üretim süresi 30 saniye

Sony’nin, dakikada 2 PlayStation 4 konsolu üretebilen ultra verimli birleştirme hattı. Üst düzey teknoloji kullanılarak zamanda da tasarruf ediliyor.

Kisarazu merkezli tesis tamamen Sony’ye ait ve hızlı üretkenliğini 100 metrelik montaj hattı işleten, 32 uzman Mitsubishi robotundan oluşan bir ekibe borçlu. Tesis, 1994’te PlayStation 1’in üretilmesinden bu yana tüm nesil PlayStation donanımlarının üretilmesine yardımcı oldu.

İlginizi çekebilir; PlayStation 5 ve aksesuarlarının fiyatı açıklanmış olabilir

Tesis neredeyse tamamen otomatik ve fabrikada sadece dört insan çalışıyor. Robotlar, telin bükülmesi ve küçük girintilerden geçirilmesi de dahil olmak üzere montajın çoğunu gerçekleştirirken, işçiler ise hattaki bitmemiş konsolları takviye ediyor ve daha sonrasında biten ürünleri paketliyor.

PlayStation 5 üretim süresi 30 saniye
Fotoğraf: Nikkei Asian Review

Sony, bu stratejiyi 2019 yılında kullanmaya başlamıştı. Yeni nesil PlayStation 5 konsolları için de üretim verimliliğinin en üst noktaya çıkarılmasına yardımcı olacak.

Bu seneden itibaren dört PlayStation konsolu üretilecek: PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, PlayStation 5, PlayStation 5 Digital Edition.

En yeni PlayStation 5 hakkında haberler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Kaynak