Japon teknoloji devi Sony, PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihini açıkladı. Özellikle dijital versiyon uygun fiyatıyla dikkatleri çekti.

PlayStation 5 ve Xbox Series X arasındaki rekabeti tam olarak belirleyecek bilgi bugün paylaşıldı. Sony’nin gerçekleştirdiği canlı yayında uzun zamandır merak edilen PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition’ın fiyatları açıklanmış oldu.

Yeni duyurular Sony’nin sunumunda açıklanmaya başladı. Sony sene başında düzenlediği etkinlikte ilk olarak DualSense kontrolcüsünü tanıtmış, bildiğiniz gibi geçtiğimiz Haziran ayında ise konsolun kendisini görme şansına erişmiştik.

Playstation 5 fiyatı ve çıkış tarihi

Sunumun sonunda beklenen haber geldi ve bugünkü etkinlikte yapılan resmi açıklamaya göre diskli PlayStation 5 499 dolar, disksiz dijital versiyon ise 399 dolardan satışa sunulacak. Özellikle de dijital versiyon uygun fiyatıyla dikkatleri çekiyor. Konsol 12 Kasım‘da Japonya’da, 19 Kasım’da ise diğer ülkelerde satılacak.

Playstation 5 fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu

Microsoft, Xbox Series X ve Xbox Series S’in çıkış tarihini 10 Kasım olarak açıklamıştı. Bu da Xbox Series S ve Xbox Series X’in tüketicilerle daha erken bir tarihte buluşacağını gösteriyor. PlayStation Türkiye’den PlayStation 5 fiyatı ve PlayStation 5 Digital Edition fiyatına dair herhangi bir açıklama ise henüz gelmedi.

PlayStation 5 teknik özellikleri

CPU: 8x Zen 2 Cores at 3.5 GHz (variable frequency)
GPU: 10.28 TFLOPs, 36 CUs at 2.23GHz RDNA 2
GPU Mimarisi: Özelleştirilmiş RDNA 2
RAM: 16 GB GDDR6 / 256-bit
Bellek Genişliği: 448 GB /s
Depolama: Custom 825 GB SSD
Optik Sürücü: 4K UHD Blu-ray Drive
Genişletilebilir Depolama: NVMe SSD Slot