Oppo Watch, Mart ayından bu yana Çin’de mevcuttu. Şimdi Apple Watch’u anımsatan akıllı saatin uluslararası satışına yaklaşılıyor gibi görünüyor.

Bir süredir Oppo Watch’un Avrupa’da satılması bekleniyordu. Çünkü Apple Watch’a görsel olarak çok benzeyen akıllı saat, FCC’de OW19W12 model numarasıyla ortaya çıkmıştı.

Oppo Watch FCC'de göründü

Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) bir ABD düzenleyici kurumu olduğunu biliyoruz. Burada, radyo teknolojisine sahip tüm ürünler ABD için pazar onaylarını almalıdır. Oppo Watch’un inceleme sürecinde olması ABD’de yaklaşan bir satış başlangıcı olduğu düşünülüyor. Belgelerde bu satışların Amazon’da yapılması gereken notlar bile var. Oppo’nun akıllı saati henüz listede yok, ancak bu yakında değişebilir.

Bununla birlikte, FCC’nin açıklamasında, Oppo Watch’un Amazon’un ABD web sitesinde satılacağını gösteriyor. “Amazon’dan Satın Alın: OPPO Watch” Bağlantıya tıkladığınızda, şu anda Amazon’da (ABD) mevcut olmayan “Oppo Watch” adlı Amazon.com aramasına yönlendiriliyor.

Oppo Watch FCC’de göründü

1.6 inç ve 1.9 inç olmak iki farklı seçenek sunan akıllı saatin kavisli AMOLED ekranı, DCI-P3 renk gamutunun yüzde 100’ünü kapsıyor. 326 ppi yoğunluğa sahip olan bu ekran, ince çerçeveleri ile birlikte yan tarafta iki düğmeye sahip.

Oppo Watch 41mm ve 46mm gövde ve 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında AMOLED ekran ile gelecek. Su geçirmeyen akıllı saat, gücünü Snapdragon Wear 2500 işlemciden ve düşük güç odaklı Apollo 3 çipinde alıyor. Dahili olarak, 8 GB depolama ile birlikte 430 mAh pile sahip olan cihaz günlük 40 saatlik pil ömrü sunuyor. Güç tasarrufu moduyla bu süre 21 güne kadar çıkıyor. Apple Watch’larda olduğu gibi EKG – ECG özelliğiyle gelen akıllı saat, Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemiyle gelecek. Aktivite takibi, uyku takibi ve sporları otomatik tanıyabilen akıllı saat, eSIM desteğiyle desteklenen bölgelerde telefonlardan bağımsız hale gelebiliyor.

OPPO Türkiye’den gelen bilgilere göre temmuz ayının sonunda Türkiye’de de satışa sunulacak. Firmanın Türkiye’de satılan Reno3 ve Find X2 gibi yeni akıllı telefonlarının yanına güzel bir aksesuar olacak. Akıllı saatin Türkiye fiyatı ise henüz belli değil.