Oppo, Reno serisi yine iddialı geliyor. Şirket yakında Reno4 olarak adlandırılan telefon serisine yeni bir üye ekleyecek gibi görünüyor. OPPO Reno4 bizlere neler sunacak?

Oppo Reno 4’ün tasarımını ve birkaç özelliğini gösteren Çin sosyal ağı Weibo’ya birkaç görüntü sızdırıldı.

Reno4, en az iki renkle gelecek ve arkada Ultra Sabit özellikli dört kamera kurulumuna sahip olacak. Arkada ayrıca kameraların sağ tarafında, “Glow” yazan büyük bir metin olan OPPO logosu da var. Bu, telefonun renginin pazarlama adı olabilir, ancak daha fazla bilginin kesinleşmesini beklemek zorundayız.

Resim ayrıca OPPO Reno4’ün 5G ağlarını ve 65W hızlı şarjı destekleyeceğini de ortaya gösteriyor. Video kaydı için bir Gece Modu gibi görünen Süper Gece Sahnesi Video özelliği (Çince’den çeviri) ile gelecek.

OPPO Reno4 görüntüleri sızdırıldı! Özellikleri neler olacak?

Sızan görüntülere göre Reno4’ün ön tarafı görünmüyor, bu nedenle akıllı telefonun ekranının bir su damlası çentiği mi yoksa selfie kamera için bir küçük deliği mi olacağı belirsiz. Reno4 akıllı telefonun resmi olarak piyasaya sürülmesi geç olmayacak. Yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

OPPO’nun en son ülkemize getirdiği Reno3 Pro hangi özellikleri sunmuştu?

Reno 3 Pro 6.5 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde Super AMOLED ekranla gelmişti. Ön kameralar da bu ekranın içerisinde yer alıyordu.

Telefon, gücünü Snapdragon 765G işlemciden ve Adreno 620 GPU‘dan alıyor. Buna ek olarak telefon 12 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza ile geliyor.

Cihaz 4 arka kamerayla geliyor. Bunlar 48 MP ana kamera, 13 MP telefoto lens, 8 MP ultra geniş açı ve 2 MP siyah – beyaz kamera. Toplamda 5x kayıpsız hibrit, ve 20x dijital zoom sunan telefon, önündeki kamera ise 32 MP F2.4 selfie kamerası. Arka kamerası ile Full HD çözünürlüğünde 60 FPS videolar kaydedebiliyor. 4K çözünürlüğünde ise 30 FPS çekim yapabiliyor.

4.025 mAh batarya, 30W VOOC 4.0 hızlı şarj sistemiyle desteklenen Reno3 Pro, kutusundan Android 10 ColorOS 7.0 ile çıkıyor.

Kaynaklar: 1 2