OnePlus ve McLaren arasındaki ortaklığın sona erdiğine dair bir haber ortaya çıktı. McLaren şirketi, bir açıklama yaparak OnePlus ile olan ortaklığın planlandığı gibi bittiğini söyledi.

Bu haberle, iki şirketin işbirliği ile sonuçlanan akıllı telefonların bir daha gelmeyeceği söylendi. McLaren, yaptığı açıklamada, “2018 yılında bu ortaklığın başlamasından bu yana, OnePlus destekleyici ve değerli bir ortak oldu” açıklamasını yaptı. Şirket, ayrıca eski ortaklarına iyi dilekler sundu ve gelecekte çok iyi işlerde tekrar bir arada olabilmeyi umduklarını dile getirdi.

OnePlus ve McLaren işbirliği tasarım olarak oldukça beğenilen akıllı telefonları ortaya çıkarmış ve kullanıcılar tarafından bir hayli beğenilmişti. Benzersiz tasarımlarla gelen modeller, yüksek seviye özellikleri ve fiyat etiketleriyle de dikkat çekmişti. 6T McLaren Edition sürümüyle gördüğümüz işbirliği, 7T Pro McLaren Edition ile devam etmişti.

OnePlus ve McLaren arasındaki ortaklık resmen sona erdi!

Geçen hafta haberini paylaştığımız bilgiler doğrulanmış oldu. McLaren’ın internet sitesinde yer alan ortaklar listesinden OnePlus logosunun kaldırılması, söylentinin doğruluğu hakkında ipuçları vermişti.

OnePlus en son 7T Pro McLaren Edition sürümüyle dikkatleri çekmişti

İki şirketin işbirliğinin son telefonu 7T Pro McLaren Edition sürümüydü. 7T Pro’dan farklı olarak 12 GB RAM + 256 GB dahili depolama ile geliyordu ve turuncu renkler ile muhteşem görünen detaylara sahipti. Kutusuna kadar tasarım farklılıkları içeriyordu. Özel bir arayüze sahip olan McLaren Edition, turuncu renkte aksesuarlar ve karbon fiber detaylı kılıflarla gelmişti.

McLaren Edition, standart sürümlerden daha pahalı ve OnePlus 8‘in zaten şirketin en pahalı telefonu olduğu göz önüne alındığında, özel sürümü 1.000 dolarlık markanın çok ötesine geçecektir. OnePlus uygun fiyatlı bir marka olarak başladı ve en son amiral gemisi ile zaten yükselişe geçmişti. Muhtemelen, ekonominin halihazırda koronavirüs nedeniyle durgunluğa girdiği bu zamanda, pahalı bir özel sürüm cep telefonu çıkarmayı düşünmüyor.

Bu ortaklığın bitmesiyle birlikte akıllarda bazı soru işaretleri oluştu. OnePlus’ın yakın zamanda duyuracağı amiral gemisi olacak olan 8T modelinin akıbeti şimdilik belirsizliğini korumaya devam ediyor. Cihazın son kez McLaren Edition olarak çıkıp çıkmayacağı hakkında henüz kesinleşen bilgi yok.