OnePlus, önümüzdeki hafta tanıtılması beklenen OnePlus Nord modeli için bir video yayınladı. Yayınlanan videoya göre bazı tasarımsal özellikleri de gün yüzüne çıkıyor. Videoda telefonun tasarımının tamamı görünmüyor ancak, bazı noktaları hakkında bilgi veriyor.

OnePlus, Nord adını verdiği yeni serisi altında çıkacak olan ilk akıllı telefonu olacak. Şirket, bu projenin markayı yeni bir yöne doğru taşıyacağını da belirtiyor.

OnePlus Nord

Dear Past (Sevgili Geçmiş) başlığını taşıyan video, geçmiş ve gelecek hakkında yazılmış kısa bir yazı olarak aktarılıyor. Videonun sonlarına doğru çıkan kişi OnePlus Nord’u elinde tutuyor.

Videoya baktığımızda telefonun ön tarafında ikili kamera kurulumu ile geleceğini söyleyebiliriz. Cihaz arkasında uzunlamasına bir kamera kurulumu ile gelecek. Kaç tane lens olduğu net belli değil ancak kamera kurulumunun büyüklüğünden bu sayının üç olduğunu tahmin edebiliriz. Telefon, ince yapısı, rengi ve büyük ekranıyla dikkat çekiyor.

Evet, iddialı bir video olmuş, biz beğendik. Bu modeli merakla bekliyoruz.

OnePlus Nord özellikleri

Cihazın özellikleri henüz netleşmedi ancak bazı özellikleri sızdırılmış durumda. Nord en son Amazon Hindistan’da da ortaya çıktı. Amazon üzerindeki sayfada hangi işlemciye sahip olacağının bilgisi var. Bu sayfaya bu akıllı telefon, kalbinde Qualcomm’un 5G destekli işlemcisi Snapdragon 765G‘i barındıracak.

OnePlus Nord, resmi tanıtım videosuyla dikkatleri çekiyor

OnePlus Nord’un 90Hz ekran yenileme hızına sahip 6,55 inç Full HD+ 2400 x 1080 çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip olacağı söyleniyor.

Kamera tarafında arkada 64 MP ana kamera, 16 MP ultra geniş kamera ve 2 MP makro lensden oluşan üçlü kamera kurulumuyla gelebilir. Ön kısma geçtiğimizde, 8 MP ultra geniş açılı kamera tarafından desteklenen 32 MP ana kamera olabilir.

Telefonun, 30W hızlı şarj desteğine sahip 4.300mAh batarya ile gelmesi de beklenenler arasında.

OnePlus Nord fiyatı

OnePlus Nord beklentilere göre 399 dolar gibi uygun bir başlangıç fiyatıyla çıkış yapabilir. En son OnePlus kurucularından Pete Lau tarafından paylaşılanlara göre cihaz, 500 doların altında fiyatlandırma ile geleceği aktarılmıştı.fiyatı Piyasaya çıktığında netleşmiş olacak. Haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!